Indonezja

Żeby wsiąść do samolotu linii Susi Air, przy ważeniu bagażu trzeba też samemu wejść na wagę. Z drugiej strony małe rozmiary maszyn pozwoliły na to, że piloci tej linii latali z pomocą m.in. do ofiar tragicznego trzęsienia ziemi na Sulawesi.

W Indonezji ulewne deszcze występują przez cały rok. Kiedy nasilenie opadów jest największe?

W kwietniu często można kupić bilety lotnicze w bardzo niskiej cenie. Jest to więc idealny czas na urlop za granicą. Gdzie najlepiej się wybrać?

Australijski dziennikarz dowiedział się, jak smakuje takie mięso, ugotowane na parze.

Sprawdż, za co grozi tu kara śmierci oraz na jakie choroby można zapaść.

Krew jest symbolem wszystkiego – od jedzenia, przez wojnę, po życie. Jeśli nie pojawi się na ziemi podczas rytualnej walki, wówczas szaman nie przerwie starć.

Zobaczymy muzeum lalkarstwa Wayang, starą portugalską armatę, która została ozdobiona scenami erotycznymi oraz największą na Ziemi buddyjską świątynię Candi Borobudur.

Nietypowa konstrukcja była inspirowana... senną wizją.

Ponad 50 osób zginęło, w tym siedmioro dzieci – wynika z pierwszych szacunków po katastrofie, do jakiej doszło dziś rano.

Postanowił, że odtąd będzie prowadzić „pływającą bibliotekę”. I to w miejscu, które przewodzi pod względem… liczby analfabetów.

Nieoczekiwanie wybuchł wulkan Rinjani. Władze kraju podjęły decyzję o ewakuacji ponad tysiąca osób znajdujących się w okolicy.

„Nursyirwan Effendi nie jest bogaczem. Przynajmniej nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Mimo to w swojej społeczności jest uznawany za człowieka, któremu się poszczęściło. - Wszystko dlatego, że mam cztery córki – wyznaje rozpromieniony".

Ponoć nie biorą żadnych narkotyków. Jak gdyby nigdy nic, wychodzą na skalne klify nad brzegiem oceany, półnadzy, odziani tylko w kraciaste sarongi i zaczynają się kołysać.

Sprawdzono ponad 400 linii z całego świata. Niemal 50 z nich dostało tylko trzy gwiazdki z siedmiu możliwych lub mniej! Twórcy rankingu analizowali szereg danych, między innymi to, czy przewoźnik znajduje się na europejskiej czarnej liście linii lotniczych.

Oprócz amazońskiej dżungli, największa liczba gatunków roślin i zwierząt występuje w Indonezji. Ten wyspiarski kraj to prawdziwy raj dla miłośników wypraw w naprawdę dzikie rejony świata. Groźne gady występują na tropikalnych wyspach obficie, a Borneo w tym zakresie przoduje.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij