Jaisalmer w 3 dni. Poznaj cuda, które skrywa pustynia

Pustynia w Iranie
Flickr/Hamed Saber/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Iran
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Przejażdżka po pustyni na grzebiecie wielbłąda, zwiedzanie fortu i Pałacu Maharadży oraz wizyta w Muzeum Folkloru – to tylko niektóre z atrakcji, czekających ciebie w czeka na ciebie w tym indyjskim mieście. 

Przybycie do Jaisalmer

Przyjedź do Jaisalmer i zamelduj się w hotelu, w którym spędzisz najbliższe dwie noce. Następnie udaj się na pobliską pustynię Thar, po której będziesz mógł się poruszać na grzbiecie wielbłąda. Gdy zgłodniejesz, szukaj w pobliżu wydm lokali gastronomicznych. Jeśli zechcesz, możesz zostać na pustyni aż do zmroku, by podziwiać rozgwieżdżone niebo.

Fort Jaisalmer, Pałac Maharadży i  Patwon-ki-Haveli

Drugi dzień pobytu w Jaisalmer rozpocznij od zwiedzenia fortu miejskiego. Umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO zabudowa obronna jest jedną z największych atrakcji tej miejscowości. Fort (nazywany czasem „złotym”) nie tylko bronił Jaisalmer przed wrogami, ale też działał jak kamuflaż. Jego kolor łatwo bowiem zlewa się z pustynnym krajobrazem. Obiekt został zbudowany w 1156 roku przez Maharadżę Dźajsala.

Z fortu przenieś się do stojącego po sąsiedzku monumentalnego Pałacu Maharadży. Podobnie jak mury obronne, również on kolorystyką zlewa się z pustynnym otoczeniem.

Na koniec dnia udaj się do Patwon-ki-Haveli. To najlepiej zachowana rezydencja arystokratyczna w mieście. Przepiękna kamienica pochodzi z XIX wieku. Wejdź do jej środka i zgub się w labiryncie wykwintnych komnat.

Wyjazd z Jaisalmer

Zanim opuścisz Jaisalmer, zobacz zbudowaną z piaskowca Świątynię Jain. Dziś możesz odwiedzić także któreś z tutejszych muzeów: Kultury Pustyni, Rządowe oraz Folkloru. Szczególnie interesujące może wydać się to ostatnie, w którym eksponowane są m.in. tradycyjne stroje ludowe, pochodzące z tego regionu.

Dziś zobacz także ogrody Bada Bagh, a w zasadzie ich pozostałości. Zamiast pięknej zieleni zostały tu bowiem same piaskowe zabudowy. Na koniec koniecznie zaopatrz się w jakieś pamiątki. W tym celu warto odwiedzić bazary Ajay, na których sprzedawane są na przykład wyroby ze skóry. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij