Iran

Polski cmentarz oraz muzeum posiadające w swoich zbiorach najdroższe na świecie diamenty. A to dopiero początek!

Ich domy są pełne sprzeczności. Mają elektryczność, więc można w nich postawić lodówkę czy telewizor. A jednak wciąż brak tu bieżącej wody, a wentylacja jest tak słaba, że ściany pokryte są gęstą, czarną sadzą.

Przejażdżka po pustyni na grzebiecie wielbłąda, zwiedzanie fortu i Pałacu Maharadży oraz wizyta w Muzeum Folkloru – to tylko niektóre z atrakcji, czekających ciebie w czeka na ciebie w tym indyjskim mieście.

Podczas tej wyprawy zobaczysz wszystkie najważniejsze budynki dla wyznawców zaratusztrianizmu. Zwiedzisz Świątynię Ognia oraz Wieżę Milczenia, zajrzysz również do Muzeum Wody.

Zobacz jeden z najpiękniejszych meczetów w całym Iranie, podejdź pod królewski grobowiec i poszukaj na targu aromatycznego szafranu.

To właśnie tutaj spoczywa dwóch wielkich literatów czasów starożytnych – Hafez i Saad. W czasie trzech najbliższych dni zobaczysz nie tylko ich grobowce, ale też odwiedzisz kilka wspaniałych meczetów, skorzystasz z zabytkowych łaźni miejskich oraz zwiedzisz słynne Persepolis.

Kolorowe bazary oferujące najlepszą na świecie herbatę oraz... nietypowa zupa, która przypomina zmiksowany gulasz. To nie wszystko, czego musisz spróbować w tym kraju!

Iran przyciąga turystów między innymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO i oazami na pustyni. Przed wyjazdem musisz jednak sprawdzić, jakich pamiątek nie wolno wywozić z tego kraju, jak się ubierać i czego nie wolno fotografować.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij