Karaczi w 3 dni. Wyjątkowe zabytki nadmorskiej metropolii

Karachi
Wikimedia/Shahid1024/Public Domain | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Pakistan
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zapierające dech w piersiach Mauzoleum Jinnah, kolorowe bazary oraz starożytne miasteczko Thatta – to tylko niektóre z atrakcji, czekających na ciebie w największej metropolii Pakistanu. 

Przybycie do Karaczi

Zaraz po zameldowaniu się w hotelu wyrusz w pierwszą wyprawę po mieście. Musisz jednak wiedzieć, że Karaczi jest największą aglomeracją Pakistanu. Co więcej, miejscowość ta zalicza się do najludniejszych na świecie (szacuje się, że zamieszkuje ją nawet 18 milionów osób). Nie powinny cię zatem zdziwić wszechobecne tłumy.

Pierwszym punktem wycieczki jest Mazar-e-Quaid, nazywany także Mauzoleum Jinnah lub Mauzoleum Narodowym. Obiekt ten to miejsce spoczynku Wielkiego Przywódcy Muhammada Ali Jinnaha – założyciela Pakistanu. Budynek świątyni w charakterystycznym białym kolorze jest jednym z głównych symboli Karaczi. Choć mauzoleum znajduje się w ścisłym centrum miasta, zaskoczy cię panujący wokół niego spokój. 

Następnie udaj się na lokalny bazar Bohri, by zaopatrzyć się w różne pamiątki (np. ręcznie robioną biżuterię lub tkaniny). Następnie możesz odwiedzić nowoczesne centrum handlowe w okolicach ulicy Zaibunnisa. Stamtąd warto z kolei wybrać się do Muzeum Narodowego, w którym znajdziesz m.in. wspaniałe dzieła sztuki, pochodzące z dawnego państwa Gandhara, które wiele lat temu znajdowało się na terenie dzisiejszego Pakistanu oraz Afganistanu.

Wizyta w Thatta

Dziś głównym punktem wycieczki jest położone nieopodal Karaczi starożytne miasteczko Thatta. Powstało ono w czasach świetności Aleksandra Wielkiego. Podobno słynny wódz zatrzymał się na tych terenach wraz ze swoimi wojskami, by nabrać sił przed dalszą podróżą.

Thatta popularna jest m.in. dzięki starożytnej nekropolii, pokrywającej niemal 10 kilometrów kwadratowych. Ulokowany na wzgórzu Makli cmentarz znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwróć uwagę na wyjątkowe grobowce o geometrycznych kształtach, zdobione przede wszystkim kwiecistymi wzorami.  

Po zwiedzeniu grobowców wróć do Karaczi. Odwiedź Defence Society Mosque, będący jednym z największych meczetów w Azji.

Wyjazd z Karaczi

Przed opuszczeniem Karaczi warto jeszcze raz udać się na krótką wyprawę po ulicach tego miasta. Poranek możesz spędzić na tutejszych malowniczych plażach.

Następnie odwiedź jedyny w swoim rodzaju zespół pałacowy z ozdobnymi ogrodami - Old Frere Hall i Bagh-e-Dzinnah. Jeśli czas pozwoli, koniecznie zajrzyj też do Muzeum Mohatta Palace, znajdującego się w przepięknym pałacu, wybudowanym w latach 20. XX wieku.  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij