Kenia w 8 dni. Czas na safari po Afryce!

Kenia
Pixabay/PeterW1950/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Kenia
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Polecimy balonem nad afrykańskim rezerwatem, wybierzemy na wycieczkę rowerową między kaktusami i drzewami oliwnymi i zajrzymy do tradycyjnych zagród kilku kenijskich plemion.

Nairobi

Po zakwaterowaniu w hotelu w stolicy kraju możemy rozpocząć zwiedzanie. Warto pójść do Muzeum Narodowego Kenii, gdzie znajduje się ekspozycja prezentująca początki rodzaju ludzkiego, muzeum duńskiej pisarki Karen Blixen oraz odwiedzić centrum kultury Bomas of Kenya, gdzie można zobaczyć tradycyjne zagrody kilku kenijskich plemion.

Nairobi - Wielkie Rowy Afrykańskie - Park Narodowy Jeziora Nakuru

Przejazd na południowy zachód obok spektakularnych Wielkich Rowów Afrykańskich o stromych zboczach, których dna częściowo wypełniają malownicze jeziora. Kierujemy się przez okolice jezior Naivasha oraz Elementaita, w stronę Parku Narodowego Jeziora Nakuru (około 3-4 godzin jazdy).

Jest on położony w samym centrum Wielkich Rowów Afrykańskich i zachwyca bogactwem przyrody. Na jeziorze Nakuru można zobaczyć stada flamingów. Jeśli będziemy mieli szczęście, trafimy również na nosorożce. Noc spędzamy w obozie, położonym poza terenem parku.

Jezioro Naivasha

Dzisiaj wyruszamy w okolice jeziora Naivasha, będącego spora atrakcją turystyczną. W latach 60. XX wieku w tych okolicach mieszkała pisarka Joy Adamson (zamordowana 3 stycznia 1980 roku w Parku Narodowym Shaba w Kenii). Naivasha jest jednym z nielicznych słodkowodnych jezior Wielkich Rowów Afrykańskich, domem dla dużej populacji hipopotamów i wielu gatunków ptactwa. 

Jezioro Naivasha

Dziś wypoczywamy nad brzegiem jeziora lub zwiedzamy Park Narodowy Hell's Gate, gdzie można oglądać między innymi kamienne wieże i wulkany.

Zamiast tego można się wybrać na wyprawę z przewodnikiem łodzią po jeziorze Naivasha. Jest to bardzo atrakcyjny sposób na zwiedzenie okolicy. Jeśli ktoś woli aktywniej spędzić czas, może wypożyczyć na cały dzień rower i odkrywać piękno przyrody na własną rękę, wyruszając na wycieczkę wśród kaktusów i drzew oliwnych.

Jezioro Naivasha - Narok - Loita Hills

Opuszczamy zielone tereny jeziora Naivasha i kierujemy się w stronę Loita Hills (około 5-6 godzin jazdy). Po drodze robimy przerwę w mieście Narok, gdzie można pójść na zakupy. Następnie przecinamy Wielkie Rowy Afrykańskie i zapuszczamy w odległy region Loita Hills, gdzie żyją Masajowie. To dumna społeczność Afryki Wschodniej, którą będziemy mogli zaobserwować w naturalnym środowisku. Poznamy historię oraz kulturę ludu oraz zwiedzimy ich domostwa.

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Dziś wybieramy się do Rezerwatu Narodowego Masai Mara (około 1-2 godzin drogi). Dzień spędzimy na safari po tutejszych bezdrożach.

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Kolejny dzień na zwiedzanie rezerwatu. Chętni mogą skorzystać z lotu balonem nad Mara. Wyrusza on o wschodzie słońca.

Nairobi

Wracamy do tętniącej życiem metropolii Nairobi (około 5-6 godzin drogi). Jeśli czas pozwoli, wybieramy się jeszcze na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij