Kenia w 8 dni. Niezapomniana przygoda na safari

Słoń w  Afryce
Pixabay/kikatani/public domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Kenia
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Przeleć się o wschodzie słońca nad afrykańskim parkiem narodowym, wysłuchaj opowieści Masajów oraz trop słonie, nosorożce i zebry. 

Nairobi

Po przybyciu do stolicy państwa, Nairobi, udaj się do Muzeum Narodowego lub muzeum poświęconemu życiu i twórczości duńskiej pisarki Karen Blixen. W Nairobi znajdziesz również wioskę turystyczną Bomas of Kenya, w której znajdują się tradycyjne domki plemienne.

Nairobi - Nakuru

Drugiego dnia udaj się do miasta Nakuru. Odwiedź mieszczący się w okolicy Park Narodowy, w którym znajduje się jezioro, zamieszkiwane przez stada flamingów oraz nosorożce. 

Nakuru - Naivasha

Z Nakuru udaj się do Naivashy (około 3 godziny jazdy). W okolicach tego miasta również znajdziesz jezioro, nad którym aż roi się od różnych zwierząt (np. hipopotamów). Warto wiedzieć, że ten zbiornik wodny jest jednym z nielicznych w całym kompleksie Wielkich Rowów Afrykańskich, w których woda ma słodki smak.

Naivasha

Dziś obserwuj zwierzęta, kąpiące się w jeziorze Naivasha lub udaj do Parku Narodowego Hell’s Gate, w którym będziesz mógł podziwiać wspaniałe skalne wieże oraz jedyne w swoim rodzaju wąwozy. Możesz także zdecydować się na rejs po jeziorze Naivasha.

Naivasha - Wzgórza Loita

Piątego dnia udaj się w region Wzgórz Loita. To tu zobaczysz tradycyjne domy plemienia Masajów. Poznaj kulturę tego ludu – spróbuj samodzielnie zbudować schronienie, zobacz tradycyjny masajski ubiór, a także wysłuchaj opowieści najstarszego członka tej społeczności, dotyczącej dawnych dziejów plemienia.

Wzgórza Loita - Park Narodowy Masai Mara

Tym razem udaj się do Masai Mara – rezerwatu o powierzchni 1510 km2, leżącego na wysokości 1500 m n.p.m. W tym miejscu zobaczysz najpiękniejsze afrykańskie zwierzęta: słonie, lamparty, krokodyle, zebry, antylopy gnu oraz nosorożce.

Park Narodowy Masai Mara

Dziś przemierzaj dalszą część rezerwatu albo przeleć się nad nim balonem. Start - o wschodzie słońca!

Nairobi

Wróć do Nairobi, udaj się do restauracji, wybierz na zakupy do centrum handlowego lub zrelaksuj się na łyżwach na największym w Afryce lodowisku (oczywiście, jeśli to będzie czynne w czasie twojego pobytu).

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij