Kongo w 10 dni. Podpatrując goryle i słonie afrykańskie

Goryl nizinny
Flickr/Eric Kilby/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Kongo
  • 10 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Przepłyniemy się łodzią wzdłuż dżungli, zaczaimy się na goryle i spróbujemy wyjątkowych musujących win. 

Brazzaville

Rozpoczynamy w Brazzaville - stolicy i największym mieście Konga. Po zakwaterowaniu w hotelu ruszamy zobaczyć: Mauzoleum Pierre Savorgnan de Brazza, Plac Wolności i Central Stadion, Bazylikę św. Anny oraz pomniki Félix Eboue i Kultury Narodowej. Wieczorem odpoczywamy. 

Brazzaville - Ouésso

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Ouésso (835 km od Brazzaville), miasta w północnej części Konga, położonego nad rzeką Sangha. Podczas drogi zatrzymamy się w kilku miastach. Będzie przystanek w Gamboma (miasto słynące z batatów), Oyo (miejsce urodzenia prezydenta Republiki Konga), Owando (słynie z win musujących), Makoua (miasto, które przecina równik). Pod wieczór docieramy do Ouésso, gdzie spędzamy noc.

Bomassa

Po śniadaniu ruszamy do miejscowości Bomassa, która, podobnie jak Ouésso, również leży nad rzeką Sangha. A w związku z tym trasę pokonamy w kajakach, podziwiając przyrodę. Na miejsce docieramy pod wieczór.

Mbeli Bai

Mbeli Bai jest trzynastohektarowym podmokłym lasem, wchodzącym w skład Parku Narodowego Nouabalé-Ndoki. To obszar występowania goryli (około 180 osobników) oraz innych małp. Będzie mieć możliwość podpatrzenia np. gerezy z rodziny koczkodanowatych, guenonów czy mangaby szarej.

Wikimedia/Bsm15/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Mbeli Bai

Dziś w dalszym ciągu będziemy spacerować po Mbeli Bai. Park zamieszkuje ponad 300 różnych gatunków ptaków, w tym orły, jastrzębie, sowy, sępy, czaple i papugi. To również miejsce występowania bawołów, lampartów, bongosów czy słoni afrykańskich. Jest czego wypatrywać! Noc spędzamy w Mbeli Bai, w obozowisku Ndoki.

Mbeli Bai - Mondika

Po śniadaniu ruszamy na pieszą wędrówkę po terenach wyschniętych rzek oraz bagniskach. Razem z przewodnikami będziemy wypatrywać goryli nizinnych, sitatung (średniej wielkości antylopy) oraz słoni. Na noc zatrzymamy się w obozie Mondika, gdzie można spotkać jeden z zespołów badawczych dżungli w Kongo.

Mondika

Po śniadaniu ruszamy z przewodnikami na obserwacje różnych gatunków zwierząt. Nadarzy się okazja, by podejść naprawdę blisko goryli nizinnych. Zabroniony jest jednak bezpośredni kontakt z tymi zwierzętami, ze względu na ryzyko przenoszenia różnych chorób z człowieka na goryla. Dlatego też dostaniemy od przewodników maseczki na twarz, które obowiązkowo trzeba zakładać podczas tych wypraw.

Mondika - Bomassa

Dzisiaj czeka nas powrót do Bomassy, przez malownicze tereny rzeki Sangha.

Pokola

Dzień wolny na odpoczynek oraz wycieczki po lesie na granicy miasta Pokola. Można kupić pamiątki, napić się dobrej kawy i wynająć łódź, by zobaczyć niesamowitą dżunglę od strony wody. 

Pokola - Ouésso - Brazzaville

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ouésso, w której znajduje się port lotniczy, skąd mamy lot powrotny do Brazzaville. Jeśli czas pozwoli, możemy jeszcze wybrać się na szybki spacer. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij