Kota Kinabalu w 3 dni. Wyjątkowa przyroda i nowoczesne miasto

Kota Kinabalu
Wikimedia/Anton Zelenov/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Malezja
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz niezwykłą wieżę, którą wzniosła matka zmarłego oficera, zdobądź szczyt wysokiej na 4 tysiące metrów góry i dowiedz się co nieco o dawnych zwyczajach malezyjskich plemion.

Przyjazd do Kota Kinabalu

Zaraz po przybyciu do Kota Kinabalu udaj się do leżącej nieopodal wioski Kundasang, aby zobaczyć pomnik, upamiętniający brytyjskich i australijskich żołnierzy, poległych w obozie jenieckim Sandakan w tracie II wojny światowej. Spod pomnika możesz udać się na wyprawę na szczyt góry Kinablu, który znajduje się na wysokości 4000 metrów nad poziomem morza. Jeśli masz dobrą kondycję, bez problemu się tam wespniesz. 

Manukan, nurkowanie i wieża zegarowa

Dziś udaj się na wyspę Manukan, gdzie będziesz mógł wypocząć na piaszczystych plażach po wczorajszej aktywnej wycieczce. Nurkując będziesz tu mógł zobaczyć również wspaniałą rafę koralową. 

Z Manukan udaj się do Kota Kinabalu, aby zobaczyć wieżę Atkinson, czyli najstarszą zachowaną budowlę w tym mieście. Obiekt z charakterystycznym zegarem powstał na samym początku XX wieku, na cześć oficera Francisa George’a Atkinsona, który zmarł w grudniu 1902 roku na malarię. Na pomysł wzniesienia budowli wpadła jego matka.

Dziś odwiedź też meczet Jin Tunku Abdul Rahman. To jedna z najbardziej charakterystycznych świątyń w całej wschodniej Malezji. Wyróżnia się ona ośmioboczną konstrukcją oraz niebiesko-złotą kopułą.

Wyjazd z Kota Kinabalu

Przed wyjazdem koniecznie zajrzyj do Muzeum Sabah, które poświęcone jest historii plemion, zamieszkujących wyspę Borneo. Znajdziesz tu wiele interesujących eksponatów (np. wyroby rękodzielnicze) oraz okazy miejscowej fauny i flory. Sam budynek przypomina podłużne domy, w jakich mieszkali przedstawiciele plemion Murut i Rungus.

Dziś warto zajrzeć także do świątyni Pu Tuo Si Temple. W jej wnętrzu znajduje się posąg Buddy, a tuż przy wejściu - podobizna Guanyin – ważnej bogini, zaliczanej do chińskiego panteonu buddyjskiego.

Na sam koniec dnia udaj się na wyspę Sapi i odpocznij na tamtejszych plażach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij