Malezja

Wypoczynek w Malezji mogą utrudnić spore opady deszczu. Sprawdź, kiedy ich unikniesz.

"Wszędzie, gdzie tylko spojrzałam, widziałam koty. Potężny, biały, machał do mnie łapą tuż przy rondzie przy wjeździe do Chinatown. Cała rodzina kotów-robotów gapiła się na mnie, stojąc przed meczetem. Po ścianach prześlizgiwały się namalowane sprayem grupy kociąt."

Zobacz niezwykłą wieżę, którą wzniosła matka zmarłego oficera, zdobądź szczyt wysokiej na 4 tysiące metrów góry i dowiedz się co nieco o dawnych zwyczajach malezyjskich plemion.

Na tej malezyjskiej wyspie podziwiaj wspaniałe widoki z mostu zawieszonego 100 metrów nad ziemią, szukaj w dżungli złośliwych makaków i przejdź podwodnym tunelem.

Meczet na sztucznej wyspie, potężna kolekcja zabawek i pozostałości po architekturze kolonialnej - to wszystko będziesz mógł zobaczyć w tym malezyjskim mieście.

Świątynia, wybudowana wewnątrz wapiennej skały, miejsce, w którym bawili się chińscy robotnicy oraz liczne murale, stworzone przez litewskiego artystę - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na turystów w czwartym pod względem wielkości mieście Malezji, które w przeszłości słynęło przede wszystkim z górnictwa.

Dżungla, ogród orchidei oraz muzeum… kotów – to tylko niektóre atrakcje, czekające na turystów, odwiedzających to malezyjskie miasto.

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, za jakie zachowania grozi nawet kara śmierci oraz w jakie rejony kraju nie wjedzie się bez stosownych dokumentów.

Zdobywanie szczytu Kinabalu, spływ kajakiem i wielogodzinna przejażdżka rowerowa - to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas podczas tej wyprawy.

Symbol Malezji pojawił się w zwiastunie filmu „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”. Tamtejsze media przestrzegają jednak rodaków, by nie cieszyli się za wcześnie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij