Malezja

"Wszędzie, gdzie tylko spojrzałam, widziałam koty. Potężny, biały, machał do mnie łapą tuż przy rondzie przy wjeździe do Chinatown. Cała rodzina kotów-robotów gapiła się na mnie, stojąc przed meczetem. Po ścianach prześlizgiwały się namalowane sprayem grupy kociąt."

Zobacz niezwykłą wieżę, którą wzniosła matka zmarłego oficera, zdobądź szczyt wysokiej na 4 tysiące metrów góry i dowiedz się co nieco o dawnych zwyczajach malezyjskich plemion.

Na tej malezyjskiej wyspie podziwiaj wspaniałe widoki z mostu zawieszonego 100 metrów nad ziemią, szukaj w dżungli złośliwych makaków i przejdź podwodnym tunelem.

Meczet na sztucznej wyspie, potężna kolekcja zabawek i pozostałości po architekturze kolonialnej - to wszystko będziesz mógł zobaczyć w tym malezyjskim mieście.

Świątynia, wybudowana wewnątrz wapiennej skały, miejsce, w którym bawili się chińscy robotnicy oraz liczne murale, stworzone przez litewskiego artystę - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na turystów w czwartym pod względem wielkości mieście Malezji, które w przeszłości słynęło przede wszystkim z górnictwa.

Dżungla, ogród orchidei oraz muzeum… kotów – to tylko niektóre atrakcje, czekające na turystów, odwiedzających to malezyjskie miasto.

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, za jakie zachowania grozi nawet kara śmierci oraz w jakie rejony kraju nie wjedzie się bez stosownych dokumentów.

Zdobywanie szczytu Kinabalu, spływ kajakiem i wielogodzinna przejażdżka rowerowa - to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas podczas tej wyprawy.

Symbol Malezji pojawił się w zwiastunie filmu „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”. Tamtejsze media przestrzegają jednak rodaków, by nie cieszyli się za wcześnie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij