Kuching w 3 dni. Poznaj miasto... kotów

Kuching koty
Wikipedia/JKT-c/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Malezja
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Dżungla, ogród orchidei oraz muzeum… kotów – to tylko niektóre atrakcje, czekające na turystów, odwiedzających to malezyjskie miasto.

Przyjazd do Kuching

Zaraz po przyjeździe do Kuching udaj się do malezyjskiej dżungli. Wstąp do rezerwatu Semenggoh, gdzie będziesz mógł zobaczyć np. orangutany, krokodyle, żółwie, jeżozwierze oraz gibony.

Kuching było swego czasu znane z dobrze rozwiniętego przemysłu włókienniczego. Przypomina o tym znajdujące się w mieście muzeum, w którym można zobaczyć m.in. zabytkowe szaty ozdobne, wykonane z malezyjskich tkanin lub z... kory drzewa!

Kuching często określane jest miastem kotów. Koniecznie odwiedź tutejsze muzeum poświęcone tym zwierzętom. Wśród eksponatów znajdziesz wiele zdjęć pociesznych kociaków, a także zabawki i figurki. 

Na koniec dnia polecamy odwiedzić ogród orchidei.

Muzeum Sarawak i spływ kajakiem

Drugi dzień pobytu w Kuching rozpocznij od wizyty w Muzeum Sarawak. Poznaj lepiej historię tego regionu Malezji. Podziwiaj eksponaty związane z występującymi lokalnie gatunkami zwierząt oraz roślin. Koniecznie też zapoznaj się z wyrobami rękodzielniczymi, które zostały wykonane przed wieloma laty przez zamieszkujące ten teren plemiona. Wśród nich znajdziesz m.in. naczynia oraz narzędzia do łowienia ryb.

Przez Kuching przepływa rzeka Sarawak. W niektórych miejscach idealnie nadaje się do kajakowych spływów. Wieczorem koniecznie udaj się na spacer po promenadzie nad brzegiem rzeki. Podziwiaj wyjątkową architekturę miasta, zwracając szczególną uwagę na ozdobne mozaiki.

Wyjazd z Kuching

Zanim opuścisz Kuching, udaj się do Muzeum Chińskiego i odkryj dziedzictwo chińskiej społeczności, zamieszkującej przed laty region Sarawak. Stamtąd wybierz się do Fairy Caves – wyjątkowych jaskiń, w korytarzach których można znaleźć m.in. posąg bogini miłosierdzia – Quanyin.

Flickr/Shutternuts/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij