Langkawi w 3 dni. Piesze wędrówki i błogi relaks na plaży

Langkawi Malezja
Wikipedia/NickLubushko/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Malezja
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Na tej malezyjskiej wyspie podziwiaj wspaniałe widoki z mostu zawieszonego 100 metrów nad ziemią, szukaj w dżungli złośliwych makaków i przejdź podwodnym tunelem. 

Przyjazd do Langkawi

Po zakwaterowaniu w hotelu udaj się do Underwater World Langkawi. To jedno z największych centrów wodnych w Azji Południowo-Wschodniej. Możesz w nim spacerować w specjalnym tunelu, znajdującym się w samym środku wielkiego akwarium. Dookoła będą pływać zwierzęta, których naturalnym środowiskiem są tutejsze akweny. 

Z Underwater World Langkawi wyrusz na wyspę Dayang Buting. Tu możesz popływać kajakiem po jeziorze, położonym dosłownie kilka kroków od morza. Wybierz się również na przechadzkę po promenadzie, okalającej wyspę. Na Dayang Buting warto rozglądać się za kolorowymi motylami oraz żyjącymi na wolności małpami.

Plaże Cenang oraz Tanjung

Drugi dzień pobytu w Langkawi poświęć na błogi odpoczynek. Udaj się na plażę Cenang. Koniecznie spróbuj drinków w pobliskich barach, a także skuś się na różne atrakcje – rejs na bananie, przejażdżką skuterem wodnym lub nurkowanie.

Po obiedzie kontynuuj plażowanie, ale tym razem wybierz się na bardziej kameralną Tanjung Rhu. To miejsce spokojniejsze, bo rzadziej odwiedzane przez turystów. W pobliżu plaży znajdują się imponujące formacje skalne. 

Wyjazd z Langkawi

Dziś z samego rana odwiedź Park Kilim Kras. To fragment chronionej puszczy, który jest dostępny dla turystów. W nim zobaczysz m.in. naturalne bagna, złośliwe makaki oraz kraby. 

Następnie wybierz się na Most Langkawi Sky. To jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście. Znajduje się on blisko 100 metrów nad ziemią! Osoby z lękiem wysokości mogą mieć problem z przejściem po tej nowoczesnej przeprawie, jednak ci, którzy się na to zdecydują, będą mogli oglądać imponujące krajobrazy. 

Następnie udaj się na poszukiwanie wodospadów Telaga Tujuh. Droga do nich wiedzie przez leśne ścieżki, na których spotkać można m.in. wiewiórki i wspomniane już makaki.

Na sam koniec odwiedź Langkawi Oriental Village. To komercyjna część miasta, w której znajdują się liczne restauracje, sklepy z pamiątkami i galerie sztuki. Stąd też możesz udać się kolejką górską na szczyt najwyższego wzniesienia wyspy Lankawi – Gunung Mat Chinchang.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij