Malakka w 2 dni. Malezja w holenderskim stylu

Malakka Malezja
Flickr/Sergey/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Malezja
  • 2 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Meczet na sztucznej wyspie, potężna kolekcja zabawek i pozostałości po architekturze kolonialnej - to wszystko będziesz mógł zobaczyć w tym malezyjskim mieście. 

Przyjazd do Malakki, Muzeum Zabawek i Plac Holenderski

Zaraz po zakwaterowaniu się w tym uroczym portowym mieście, udaj się do Muzeum Zabawek. Prywatny kolekcjoner zgromadził w nim ponad 10 tysięcy niezwykłych eksponatów. Większość stanowią różnego rodzaju figurki znanych postaci z filmów i kreskówek.

Z Muzeum Zabawek udaj się na Plac Holenderski (nazywany także Placem Czerwonym). Miejsce to jest prawdziwą wizytówką Malakki. Większość znajdujących się tu budynków powstała na przełomie XVI i XVII wieku. Reprezentują one holenderski styl architektoniczny. Można tu jednak zobaczyć także przykłady dzieł brytyjskich (np. fontanna), powstałych w XIX wieku.

Kolejnym punktem programu jest Muzeum Stadhuys, w którym można dowiedzieć się wiele o historii regionu. W budynku muzeum w przeszłości mieściła się siedziba holenderskiej administracji. Warto zwrócić uwagę na styl jego wykonania (szczególnie czerwoną elewację).

Nadszedł czas na krótki spacer po ulicy Jonker, ciągnącej się w regionie porównywanym do dzielnicy Chinatown. Znajdziesz tu wiele restauracji oraz chińskich sklepów, dzięki którym poczujesz się niczym w Państwie Środka.

Meczet, Muzeum Biżuterii i wyjazd z Malakki

Drugi dzień pobytu w mieście rozpocznij od krótkiego spaceru wzdłuż rzeki Malakka. Następnie udaj się do meczetu Malakka Straits. Ulokowany na sztucznej wyspie w pobliżu miasta, posiada zachwycającą, pozłacaną kopułę. Jego budowa kosztowała około 40 milionów dolarów!

Po zwiedzeniu meczetu odwiedź wieżę Taming Sari. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO obiekt pozwoli ci zobaczyć Malakkę z zupełnie innej perspektywy. Wejdź na wieżę i podziwiaj panoramę całego miasta.

Na koniec polecamy zobaczyć tutejsze Muzeum Biżuterii. Znajdziesz w nim wiele eksponatów, związanych z potomkami chińskich imigrantów. Zobacz wyjątkowe ozdobne przedmioty, ale też zabytkowe meble i dzieła sztuki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij