Malezja w 9 dni. Wyprawa dla fanów aktywnego wypoczynku

Mount Kinabalu
Flickr/Lincoln/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Malezja
  • 9 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Zdobywanie szczytu Kinabalu, spływ kajakiem i wielogodzinna przejażdżka rowerowa - to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas podczas tej wyprawy. 

Kota Kinabalu

Dziś wybieramy się do Parku Narodowego Kinabalu, na którego plażach możemy odpocząć po podróży. Warto tu na przykład popływać lub ponurkować. Jeśli udało nam się przybyć na wyspę o wczesnej porze, możemy również udać się do Sabah State Museum, aby dowiedzieć się nieco na temat historii Malezji. Warto odwiedzić również Mari Mari Cultural Village. 

Kiulu

Dzisiaj proponujemy wyprawę rowerową do Sabadar Beach, aby tam wybrać się na ryby lub popływać. Na trasie kursuje również bus, więc w razie, gdyby brakło sił, można z niego skorzystać. Po drodze do Sabadar będziemy oglądać malownicze, lokalne wioski. 

Okolice Kinabalu

Dziś kontynuujemy wyprawę rowerową, zmierzając najpierw ku plantacjom kauczuku i sadom owocowym. Dziś dotrzemy do podnóży góry Kinabalu. Najpierw jednak czeka nas około godzinny przejazd jednośladem przez małe pagórki. Po drodze zatrzymujemy się na obiad w Tamparuli Town, gdzie polecamy spróbowanie miejscowego specjału: wędzonego dzika, znanego jako Sinalau Bakas. Następnie odwiedzamy Mini Kinabalu - naturalną formację skalną, przy której możemy wziąć orzeźwiającą kąpiel w rzece. Po drodze do Kinabalu warto zahaczyć o Timpohon Gate i obejrzeć tamtejszą malowniczą roślinność.

Kinabalu

Dziś będziemy się wspinać na szczyt góry, jednak jeden dzień to jednak za mało, aby dotrzeć do celu. Na trasie bowiem warto wielokrotnie się zatrzymywać, by odpocząć i podziwiać piękne krajobrazy. 

Kinabalu

Aby dotrzeć na szczyt, najlepiej wstać już przed 3 w nocy. Podejście z Laban Rata trwa około 3-4 godzin. Szlak prowadzi drewnianymi schodami, jednak dla bardziej zaawansowanych istnieje również możliwość wspinaczki linowej po stromych płytach granitowych. Ostatnim punktem, który miniemy jest Sayat Sayat.

Wikimedia/GNU/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Z góry najlepiej schodzić w małych grupach, z przewodnikiem - tak jest najbezpieczniej. Wieczorem odpoczniemy już w basenach termalnych, gdzie damy odpocząć naszym zmęczonym nogom. Noc spędzamy w schronisku Poring Hot Springs.

Okolice Kinabalu

Ten dzień polecamy na odpoczynek. Wytrwali mogą się wybrać na krótki spacer po lesie. Nieopodal schroniska znajduje się warte odwiedzenia gospodarstwo z hodowlą motyli. 

Kota Kinabalu

Ten dzień spędzamy na drodze powrotnej do Kota Kinabalu.

Tunku Abdul Rahman Marine Park

Po powrocie do Kota Kinabalu odwiedzamy Tunku Abdul Rahman Marine Park, gdzie można się udać na wyprawę kajakami po krystalicznie czystej wodzie. To zorganizowana wycieczka - obok kajaków będzie płynęła łódź pomocnicza, na którą można wejść w każdej chwili i zjeść posiłek.

Kota Kinabalu

Przed opuszczeniem kraju warto udać się jeszcze na krótki spacer lub zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij