Mandalaj w 5 dni. Zobacz cuda birmańskiej kultury

Birma - Mandalay
Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Birma
  • 5 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Największa książka na świecie, nietypowy drewniany most oraz klasztor zamieszkany przez gościnnych mnichów - to tylko niektóre z atrakcji, czekających na ciebie w tym birmańskim mieście. 

Przybycie do miasta Mandalaj

Po zakwaterowaniu w hotelu udaj się na krótki spacer po okolicy. Koniecznie zobacz dziś majestatyczny Klasztor Atumashi, wybudowany w XIX wieku przez króla Mindona. 

Most Bein, Klasztor Mahangandayon i Sikong

Z samego rana udaj się na przechadzkę po moście Bein, który jest jedną z najbardziej znanych wizytówek tego miasta. Przeprawa wykonana z drzewa tekowego liczy sobie ponad 160 lat i ma około 1,2 kilometra długości. To najdłuższy i najstarszy tekowy most świata.

Następnie wybierz się do Klasztoru Mahangandayon. Codziennie można tu spotkać blisko tysiąc młodych mnichów, którzy bardzo chętnie rozmawiają z turystami m.in. o birmańskiej kulturze, sytuacji politycznej oraz historii kraju.

Z klasztoru skieruj się do Inwy. Ta leżąca nieopodal miejscowość słynie ze starożytnych ruin. Stamtąd udaj się do położonego nieopodal Sikong. Miasto to leży u stóp popularnego wśród turystów wzgórza, z którego rozprzestrzenia się wyjątkowy widok na Mandalaj. Miejsce to warto odwiedzić szczególnie podczas zachodu słońca. Oprócz tego, podnóża Sikong usiane są licznymi świątyniami buddyjskimi. Warto zobaczyć chociażby Pagodę Kaunghamudaw z charakterystyczną owalną kopułą.

Pyin Oo Lwin

Dziś zwiedź Pwin Oo Lwin. Ta niewielka górska zabudowana jest licznymi budynkami, wzniesionymi w brytyjskim stylu w czasach kolonializmu. Przykładem jest chociażby znajdująca się w centrum wieża zegarowa. Po samym Pwin Oo Lwin możesz przemieszczać się konnymi powozami. Warto, abyś odpoczął również w tutejszym ogrodzie botanicznym. 

Mingun

Rano udaj się na krótką wyprawę do Mingun – miasta oddalonego o około 11 kilometrów od Mandalaju. Na miejscu zobacz potężne Pagody: Myatheindan i Hsinbyume.

Wróć do miasta Mandalaj i odwiedź Pałac Królewski oraz znajdujący się w jego pobliżu Klasztor Shwenandaw, zdobiony pięknymi, drewnianymi ornamentami. Warto również zajrzeć do tutejszego ogrodu zoologicznego, w którym znajdują się m.in. birmańskie żółwie rzeczne.

Powrót do domu

Przed opuszczeniem miasta wybierz się jeszcze raz na krótki spacer. Zwiedź Pagodę Kuthodaw, w której znajduje się... największa książka na świecie! Jej tekst został wyryty na kamiennych tablicach, umieszczonych w ozdobnych obudowach, rozlokowanych na całym terytorium kompleksu świątynnego. Jeśli pozwoli ci na to czas, możesz również udać się na Wzgórze Mandalaj, będące bardzo ważnym dla wyznawców buddyzmu ośrodkiem religijnym.

Największa na świecie książka rozstawiona jest w tych stupach, fot. Flickr/undeklinable/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij