Birma

Malownicze jezioro z domkami wybudowanymi na palach, pagody zawierające relikwie Buddy oraz świątynia zawierająca 80 tysięcy posągów. A to nie wszystko!

Wypożyczyłem elektryczny skuter i przez kilka dni jeździłem od świątyni do świątyni. Nie zdążyłem zobaczyć wszystkich, bo jest ich tutaj ponad 5 tysięcy! Nie, to nie pomyłka. Na przestrzeni kilku kilometrów kwadratowych można zobaczyć prawdziwe cuda. Niektóre z nich mają ponad tysiąc lat. Zobaczcie sami.

Zobaczysz wyspę związaną z ceremonią mycia włosów przez władców i największy na świecie posąg leżącego Buddy oraz wejdziesz do wielkiego centrum medytacji.

Sprawdź, czego nie wolno wywozić z tego kraju oraz jakich zachowań należy się wystrzegać, żeby nie narazić się na nieprzyjemności.

Największa książka na świecie, nietypowy drewniany most oraz klasztor zamieszkany przez gościnnych mnichów - to tylko niektóre z atrakcji, czekających na ciebie w tym birmańskim mieście.

Do Złotej Skały można się dostać na dwa sposoby.

Mało brakowało, a o fragmencie ogona prehistorycznego gada archeolodzy nigdy by się nie dowiedzieli…

Sławny na cały świat pomnik Buddy, pagoda wyłożona diamentami i miejsce nawrócenia... ogra - to nie wszystko, co zobaczysz w największym mieście Birmy, zwanym również Yangonem.

To w Birmie znajduje się jeden z największych dzwonów na świecie oraz popularne jezioro Inle.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij