Multan w 2 dni. Z wizytą w mieście grobowców

Pakistan Multan
Wikipedia/Besal1966/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Pakistan
  • 2 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Liczne mauzolea, przepiękny Muhammad Ali Khan Masijd oraz zabytkowy Fort – właśnie to czeka na turystów odwiedzających Multan. Zobacz, jakie jeszcze atrakcje znajdziesz w tym mieście.

Przybycie do Multan i zwiedzanie grobowców

Po zakwaterowaniu w hotelu wyrusz na spacer po tym szóstym pod względem wielkości mieście w Pakistanie. Wypatruj w szczególności majestatycznych grobowców. Na przykład miejsca pochówku Shaha Gardeza – islamskiego świętego, który w XI wieku odwiedził Multan i nawrócił jego mieszkańców. Mówi się, że dokonywał również wielu cudów. Ponadto w mieście znajdziesz też grobowiec Bahauddina Zachariasza (słynnego głosiciela islamu, żyjącego na przełomie XII i XIII wieku).

Dziś możesz również zobaczyć Meczet Sawi, wybudowany w centrum miasta, zabytkowy Meczet Muhammad Ali Khan Masijd oraz Meczet Phool Hattan Wali. Ten ostatni znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie bazaru Chowk, na którym handluje się m.in. różnymi gatunkami kolorowych kwiatów.

Fort Kohna i wyjazd z Multan

Z samego rana udaj się na zakupy do Chen One Tower, czyli nowoczesnego centrum handlowego. Następnie skieruj się do zabytkowego i grobowca Shaha Rukn-e-Alama z czerwonej cegły, który wybudowany został w XIV wieku. Obiekt ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzając Multan zobacz również koniecznie Fort Kohna - charakterystyczną wartownię, imponującą bramę oraz armaty. Przed opuszczeniem miasta zwiedź jeszcze Meczet Eid Gah, wieżę zegarową Ganta Ghar oraz bramę Delhi. Jeśli wystarczy ci czasu, wybierz się także na pobliski stadion, aby zobaczyć mecz krykieta (to narodowa dyscyplina Pakistanu).

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij