Pagudpud w 3 dni. W raju surferów

Filipiny
Flickr/Bryan nys/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Filipiny
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Kąpiel przy urokliwym wodospadzie, odpoczynek w cieniu wiatraków i, oczywiście, aktywne uprawianie wodnych sportów - to wszystko czeka cię w tej filipińskiej miejscowości.

Przyjazd do Pagudpud

Po zakwaterowaniu w hotelu udaj się na krótki spacer po plaży, na której będziesz mógł zobaczyć aż 20 imponujących wiatraków. Najlepiej pojawić się tu z samego rana, bowiem później są tutaj tłumy turystów.

Po południu wybierz się w kierunku latarni morskiej Cape Bojeador, którą w czasach kolonialnych zbudowali przebywający na Filipinach Hiszpanie. Do użytku oddano ją w 1892 roku, jednak działa do dzisiaj! 

Dzień zakończ spacerem przy Kapurpurawan - formacjach skalnych z białego wapienia. W pobliżu znajduje się plaża, na której warto spędzić wieczór. 

Wiadukt Patapat i surfing

Rano wybierz się na Wiadukt Patapat. Ten długi na 1,3 kilometra most znajduje się w bardzo malowniczym otoczeniu, stąd często odwiedzają go amatorzy fotografii.

Popołudnie spędź na malowniczej plaży Saud. Pamiętaj, że Pagudpud to prawdziwa mekka surferów, panują tutaj bowiem idealne warunki do uprawiania tego sportu. Dobrze bawić się tu będą jednak również amatorzy nurkowania.

Wyjazd z Pagudpud

Zanim wyjedziesz z Pagudpud koniecznie zobacz jaskinię Bantay Abot, zamieszkiwaną przez nietoperze. Jeśli będziesz czujny, na pewno je zobaczysz. 

Na sam koniec wyprawy polecamy udać się nad malowniczy i rwący potok Kabigan, na którym piętrzy się piękny wodospad. Chętni będą mogli się tu wykąpać przed dalszą podróżą. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij