Pakistan w 15 dni. Tajemnicze plemię i niepowtarzalne krajobrazy

Karachi
Wikimedia/Shahid1024/Public Domain | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Pakistan
  • 15 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy długowieczne plemię, którego członkowie dożywają blisko 150 lat, zajrzymy do największego miasta Pakistanu i dotkniemy skalnych rysunków z neolitu.

Karachi

Pierwszy dzień poświęcamy na zwiedzanie Karachi i Jinnah Mausoleum Defense, Clifton Beach, pałacu Mohata oraz lokalnego Bohri Bazaar. 

Thatta

Cały dzień spędzamy w Thatta oraz zaglądamy do Chaukundi, Banbhore i meczetu Makli i Shahjeha. Po południu wracamy do Karachi, aby z stamtąd złapać pociąg do Lahore.

Lahore

Fort w Lahore to miejsce, które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Zajmuje aż 20 hektarów, jest więc co podziwiać. Nieopodal znajdują się: meczet Badshahi i piękne ogrody Shalimar.

Lahore

Ten dzień warto spędzić na odwiedzeniu miejskiego muzeum oraz zakupach na lokalnym bazarze. Można dziś również zobaczyć meczety: Wazir Khan i Anarkali. Po południu udajemy się z kolei w podróż do Islamabadu - stolicy Pakistanu.

Islamabad

W tym mieście na pewno dobrze jest zatrzymać się przy meczecie Shah Faisal, który ma imponującą, nowoczesną architekturę. Można też udać się na punkt widokowy oraz do skansenu Folk. Wieczorem polecamy odwiedzić lokalny bazar Raja.

Besham

Udajemy się do miasta Besham poprzez Taxila. W tym drugim mieście zatrzymujemy się na chwilę, aby zobaczyć stanowisko archeologiczne Julian i Sirkap.

Gilgit

Po śniadaniu udajemy się do Gilgit, jadąc autostradą Karakorum. Po drodze zatrzymujemy się np. w Shatial Rock, gdzie można zrobić wyjątkowe zdjęcia.

Wikimedia/Black Zero/CC BY 2.0
Wikimedia/Black Zero/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Gilgit

Dzisiaj w dalszym ciągu zwiedzamy Gilgit, ale również zapoznajemy się z miastem Hunza. To tutaj żyje plemię, nazywane tak samo, jak miasteczko. Niektórzy z jego członków dożywają nawet 145 lat!

Nagar & Hoper

Tego dnia odwiedzamy przepiękną dolinę Nagar & Hoper, w której znajdziemy liczne malutkie wioski. Dolina jest idealnym miejscem dla amatorów pieszych wędrówek.

Chilas

Dziś wybieramy się w okolice miasteczka Chilas, gdzie możemy zobaczyć liczne buddyjskie petroglify - wyryte w skale rysunki, które zwykle stanowią dzieła neolitu.

Swat

Dziś przejdziemy się doliną Swat, obserwując okoliczne góry i jeziora. 

Kalam - Madyan - Bahrain

Całodniowa wycieczka do Kalam, Madyan oraz Bahrainu. To ostatnie miejsce jest malutką przystanią na wzgórzu w dystrykcie Swat, znaną z ośrodków turystycznych położonych nad rzeką oraz z lokalnych rękodzieł.

Peshawar

Dziś odwiedzamy Peshawar, gdzie oglądamy klasztor Takht Bhai, który jest obecnie najlepiej zachowanym tego typu budynkiem w całym Pakistanie. 

Peshawar - Karachi

Kolejny dzień w Peshawar spędzamy na próbowaniu lokalnej kuchni. Wieczorem wracamy do Karachi.

Karachi

Powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, wybieramy się na krótkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij