Puerto Princesa w 3 dni. Jaskinie, lokalne specjały i fascynujące zwierzęta

Puerto Princesa
Wikipedia/Jimaggro/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Filipiny
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Rejs podziemną rzeką, wizyta w wiosce, zamieszkiwanej przez plemienną ludność oraz degustacja najdziwniejszych dań - tego wszystkiego doświadczysz w tej filipińskiej miejscowości. 

Przyjazd do Puerto Princesy

Puerto Princesa znana jest jako jedno z najbardziej zielonych miast Filipin. Ekolodzy kilka lat temu okrzyknęli ją najczystszym miejscem w kraju. Warto wykorzystać ten fakt i właśnie tam odpocząć przez dłuży czas podczas wyprawy po kraju. Pierwszego dnia zajrzyj do ogrodu ekologicznego, w którym będziesz mógł oglądać azjatyckie odmiany motyli, jaszczurki, a nawet skorpiony. Nieopodal mieści się wioska plemienia Palw’an. Warto to wykorzystać i odwiedzić ją, a na miejscu zobaczyć, jak mieszkańcy wyrabiają naczynia, z których słyną na całe Filipiny. 

Po wyczerpującej wycieczce czas na relaks. Najlepiej odpocząć na jednej z najpopularniejszych plaż w Puerto Princesa – Pristine Beach. Pod wieczór udaj się na krótki rejs po podziemnej rzece Puerto Princesa. Biegnący przez jaskinie kanał uznawany jest za najdłuższą tego typu drogę wodną na świecie. Trafił nawet na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie rejsu będziesz mógł podziwiać lagunę oraz wypatrywać nietoperzy.

Baywalk Park i Honda Bay

Dziś udaj się do Baywalk Park. Ulokowana w pobliżu nadmorskiej promenady część miasta jest mekką ulicznych artystów. Zobaczysz tutaj malarzy, rzeźbiarzy, a nawet akrobatów. Znajdziesz tu także sporo restauracji, w których będziesz mógł skosztować lokalnych specjałów, takich jak kari-karing (podobne do gulaszu), relleno (danie na bazie chili) lub balut.

Następnie odwiedź ośrodek Palwan Wildlife Rescue and Conservation Center, gdzie będziesz mieć okazję zobaczyć na własne oczy filipińskiego krokodyla, osiągającego niekiedy do 3 metrów długości! Poza tym żyją tu również krokodyle słonowodne, strusie oraz papugi kakadu.

Dzień zakończ nad zatoką Honda Bay. Miejsce to idealnie nadaje się do plażowania i podziwiania zachodu słońca. 

Wyjazd z Puerto Princesa

Dziś z samego rana wybierz się na wzgórze Baker Hill, które słynie z licznych cukierni i kawiarni. Będziesz tu mógł również zobaczyć klimatyczne mini ogrody zoologiczne. Nim udasz się w dalszą podróż po Filipinach, zajrzyj jeszcze do skały Ugong, wewnątrz której mieści się interesujący labirynt. Wycieczka ta przeznaczona jest jednak dla osób szczupłych, które będą w stanie przecisnąć się przez wąskie korytarze. Jeśli więc chcesz się udać na tę wyprawę, dopytaj się lokalnych przewodników o szczegóły.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij