Rawalpindi w 3 dni. Szosą u stóp Karakorum

Pakistan Karakorum
Wikipedia/Nabeel Akram Minhas/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Pakistan
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Odpoczniesz w rezerwacie przyrody, zobaczysz zabytkowe forty i odwiedzisz bogato zdobione meczety. A to nie wszystko, co czeka na ciebie podczas wyprawy po pakistańskim mieście!

Przybycie do Rawalpindi

Po zakwaterowaniu w hotelu wybierz się do Parku Narodowego Ayub. Na terenie około 930 hektarów znajdują się: liczne alejki, park rozrywki z charakterystycznym diabelskim młynem, jezioro, na którym można spróbować swoich sił w żeglarstwie oraz wiele gatunków roślin i zwierząt. W handlowej części parku znajdziesz ogródki restauracyjne. To idealne miejsce na relaks po wyczerpującej podróży. 

Szosa Karakorumska i poznawanie miasta

Zanim rozpoczniesz zwiedzać Rawalpindi, wyrusz samochodem w przejażdżkę po Szosie Karakorumskiej. To najwyżej położona droga o utwardzonej powierzchni na świecie. Jadąc będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a w szczególności szczyt Karakorum.

Następnie wróć do Rawalpindi. Najpierw polecamy zobaczyć zabytkowy fort Rohtas. Jego powstanie datuje się na VI wiek n.e. Ten historyczny garnizon wybudowany został przez afgańskiego króla Shera Shaha Suriego. Obiekt stanowi wyjątkowy przykład połączenia architektonicznych stylów ludu Pasztunów i Hindusów.

Później udaj się na krótki spacer po ulicach miasta. Zwróć uwagę na zabytkowy Meczet Rawalpindi, wybudowany w samym centrum. Warto również przyjrzeć się budynkom, mieszczącym ośrodki edukacyjne – żeński Uniwersytet Fatima Jinnah oraz Army Medical College.

Wyjazd z miasta

Z samego rana udaj się na największy bazar w Rawalpindi, zwany Raja. Zaopatrz się na nim w świeże owoce oraz pamiątki (np. wyroby rękodzielnicze). Przed opuszczeniem miasta warto udać się jeszcze do parku Jinnah, gdzie można odpocząć w cieniu starych drzew oraz zjeść obiad w restauracji. Na sam koniec wyprawy udaj się na kąpielisko Nila Sandh, gdzie będziesz mógł zrelaksować się tuż przy wpadającym do akwenu wodospadzie.  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij