Vigan w 3 dni. Filipiny w... hiszpańskim stylu

Vigan Filipiny
Wikipedia/Negdelacruz/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Filipiny
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Hiszpańskie kamienice, gliniana dzwonnica i park motyli to nie wszystkie atrakcje, czekające na ciebie w tej filipińskiej miejscowości.

Przybycie do Vigan

Zaraz po przybyciu do Vigan przejdź się malowniczymi uliczkami dzielnicy Calle Crisologo. Twoją uwagę powinny przede wszystkim przykuć zabytkowe kamienice, zbudowane w hiszpańskim stylu. Jeśli chcesz, możesz przejechać się bryczką.

Z Calle Crisologo udaj się w kierunku tutejszej twierdzy, która obecnie należy do filipińskiego polityka Chavita Singsona Baluartego. Znajduje się w niej małe zoo, park motyli oraz strzelnica. Zobaczysz tu między innymi małpy, tygrysy, jelenie oraz lwy. Wejście na teren twierdzy jest darmowe, warto jednak zostawić darowiznę, ponieważ ta w całości przeznaczona jest na utrzymanie zwierząt.

Wieczorem koniecznie udaj się na pokaz świetlno-muzyczny na Kolorowej Fontannie. 

Kościół Świętego Augustyna, Muzeum Crisologo i Katedra Świętego Pawła

Z samego rana udaj się na zwiedzanie zabytkowego Kościoła Świętego Augustyna. Zwróć uwagę na charakterystyczną bordową fasadę budynku oraz znajdującą się przed nim fontannę.

Ze świątyni możesz skierować się do rezydencji rodu Syquia, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz, w jakich warunkach żyła wysoko postawiona filipińska rodzinka, która gościła m.in. najwyższych politycznych dygnitarzy.

Następnym punktem wycieczki jest katedra pod wezwaniem Świętego Pawła. Zwróć uwagę na rzeźby, jakie znajdują się tuż przed wejściem na teren świątyni. Potem udaj się do miejscowego Muzem Crisologo, nazwane tak od nazwiska wpływowego rodu. To właśnie w tym budynku doszło w 1970 roku do brutalnego morderstwa Floro Crisologo. Zobacz zachowane w doskonałym stanie meble, obrazy i wiele pamiątek po tej rodzinie.

Wyjazd z Vigan

Trzeci dzień wycieczki po Vigan rozpocznij od zwiedzenia Dzwonnicy Bantay, czerwonej z powodu gliny, z której została wzniesiona. Znajduje się ona przy neogotyckim kościele o tej samej nazwie. W XVI wieku miejsce to służyło jako punkt obserwacyjny dla strażników wypatrujących piratów. 

Tuż przed wyjazdem z Vigan warto też przejść przez most Banaoang. Charakterystyczna, szkieletowa przeprawa, przypadnie do gustu nie tylko amatorom fotografii. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij