Zjednoczone Emiraty Arabskie w 7 dni. Skosztuj oszałamiającego bogactwa

Dubaj
Pixabay/elenajonesinbox/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

33 tysiące gatunków zwierząt w jednym akwarium, najwyższy budynek świata i najbardziej nowoczesne metropolie na Ziemi - to wszystko odwiedzić podczas tej wyprawy.

Dubaj

Pierwsze zetknięcie się z Dubajem dla wielu turystów jest niemałym szokiem. Miasto zabudowane jest bowiem jednymi z najwyższych budynków na świecie. Góruje nad nim chociażby hotel Burdż al-Arab, który stoi na sztucznej wyspie położonej 280 metrów od plaży w Zatoce Perskiej. Mierzy ponad 321 metrów wysokości i przypomina potężny żagiel. Urządzony jest ponadto z wyjątkowym przepychem. Koniecznie więc trzeba się pod niego udać podczas pierwszych spacerów po mieście. 

Dubaj

Dziś polecamy przejść się w stronę wydm i plaży, z której rozpościera się niesamowity widok na miasto. Będąc w centrum możemy skorzystać z platform widokowych, umiejscowionych na budynkach. Polecamy tę w najwyższym budynku świata, czyli w Burdż Chalifa. 

Dubaj

Na wielbicieli zakupów w Dubaju czeka największe na świecie centrum handlowe Burdż Chalifa, w którym znajduje się ponad 1200 sklepów i 120 restauracji. Jego powierzchnia wynosi 112 hektarów, a tygodniowo odwiedza je 750 tysięcy ludzi. Znajdziemy w nim także największe na świecie akwarium, w którym pływają 33 tysiące gatunków zwierząt, w tym aż 400 rekinów. Ten potężny zbiornik ma powierzchnię 4 basenów olimpijskich!

Abu Dabi

Dziś zwiedzamy największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jedno z najbardziej nowoczesnych na całej kuli ziemskiej. Pierwszego dnia warto udać się na tutejsze plaże The Corniche.

Abu Dabi

Dziś kontynuujemy zwiedzanie Abu Dabi. Na pewno nie ominiemy Ferrari World, parku wodnego Yas Waterworld oraz Yas Marina na plaży.

Abu Dabi

Ostatni dzień w Abu Dabi polecamy poświęcić na wyspę Saadiyat z Muzeum Narodowym Zayeda, które ma nawet oddział... paryskiego Luwru. Ponadto obowiązkowym trzeba będzie zobaczyć Wielki Meczet.

Pixabay/SuzyT/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Dubaj

Dziś wracamy do kraju. Przed wylotem, jeśli czas pozwoli, warto się udać na szybkie zakupy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij