Singapur to doskonałe miejsce na urlop dla fanów wysokich temperatur, problem mogą jednak sprawić obfite opady deszczu.

Miasto-państwo, położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, znajduje się w strefie klimatu równikowego. O panujących tu warunkach decydują przede wszystkim bezpośrednie sąsiedztwo morskich akwenów oraz działania monsunów: południowo-zachodniego oraz północno-wschodniego. Średnia temperatura roczna w Singapurze jest bardzo wysoka. Słupki rtęci rzadko kiedy spadają w ciągu dnia poniżej 25°C. Ponadto występuje tu jednak również wyjątkowo duża wilgotność powietrza oraz częste opady deszczu.

Najlepszy czas na wyjazd do Singapuru

Do Singapuru najlepiej jechać w okresie od lutego do kwietnia oraz od sierpnia do października. Turyści decydujący się na urlop w tym czasie mogą bowiem liczyć na sporo słońca. Ponadto temperatura powietrza wynosi około 25-27°C, a opady zdarzają się rzadziej, niż w innych miesiącach (przy czym, oczywiście, należy pamiętać, że obfity deszcz może właściwie spaść w Singapurze o każdej porze roku).

Fanom upałów polecamy wybrać się do Singapuru latem. Wówczas notuje się tu najmniej opadów oraz najniższą wilgotność powietrza. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie warunki nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Wiele osób może odnieść wrażenie, że nie ma czym oddychać, a powietrze jest przytłaczające.

Najgorszy czas na wyjazd do Singapuru

Od listopada do marca zaczyna wiać monsun północno-wschodni. Jego aktywność powoduje, że w Singapurze pojawiają się jeszcze bardziej obfite opady deszczu. Oprócz tego częściej występują niebezpieczne burze.

Zima to również okres, podczas którego zwiedzanie tego rejonu nie poleca się osobom, które nie przepadają za tłumami. Wielu turystów przybywa wówczas do Singapuru na Boże Narodzenie, Sylwestra, a także na obchody chińskiego Nowego Roku. Dodatkowo pod koniec listopada w wielu singapurskich, markowych sklepach, pojawiają się wielkie obniżki cen, które skutecznie przyciągają przyjezdnych z całego świata.