Prywatne Muzeum Larco Herrera w Limie, stolicy Peru, posiada jedną z największych na świecie kolekcji nietypowej ceramiki. To naczynia z motywami erotycznym: albo w kształcie genitaliów, albo przedstawiające akty płciowe. Tworzone były przede wszystkim przez lud Moche, między 150 a 800 r. p.n.e., który zamieszkiwał wybrzeże na północ od dzisiejszej stolicy. Naczynia te odnajdywane są do dzisiaj w... grobowcach. Kolekcja zgromadzona została przez założyciela muzeum, peruwiańskiego archeologa Rafaela Larco Hoyle. Ale tu wspomniane artefakty niczym niezwykłym - w prekolumbijskim Peru naczynia w kształcie postaci - nazywane hauco - tworzyły różne kultury: Huari, Nazca, Moche oraz Inkowie. Do dziś tych nietypowych naczyń pozostały tysiące...
Ceramika kultury Moche należy jednak do najbardziej zróżnicowanych wśród wszystkich odkrytych, pochodzących ze starożytności. Jest jej też sporo w kolekcjach na całym świecie.
Naczynia produkowano niemal na masową skalę, co możliwe było dzięki zastosowaniu form. Doskonale dokumentują życie ludności, która je wytwarzała. Przedstawiają sceny wojenne, procesy rzemieślnicze (na przykład kowalstwo czy tkactwo), ale najbardziej znane są ze scen seksu.