Na Mauritiusie przez cały rok świeci piękne słońce i panują wysokie temperatury. Udany urlop mogą jednak popsuć cyklony. Kiedy ich unikać?

Mauritius to nieduża wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim, która znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego. Na tutejsze warunki atmosferyczne wpływają bliskość oceanu oraz występujące przez cały rok ciepłe prądy morskie.

Temperatura wynosi średnio od 21°C w lipcu do 26°C styczniu. Mauritius znajduje się na półkuli południowej, więc pory roku występują tu odwrotnie niż w Europie.

Choć Mauritius zalicza się do krajów wilgotnych, nie notuje się tu tak obfitych opadów, jak w przypadku wielu innych tropikalnych regionów świata. W ciągu roku spada około 1300-1600 mm deszczu.

Najlepszy czas wyjazdu na Mauritius

Mauritius najlepiej odwiedzić w trakcie pory suchej, czyli między majem a listopadem. Trwa tu wówczas astronomiczna zima. Temperatury są przyjemne, wilgotność niska, a ryzyko opadów jest najmniejsze. Nieco inaczej sytuacja wygląda na wschodnim wybrzeżu, gdzie w lipcu i sierpniu mogą pojawić się silne wiatry. Okres ten jest atrakcyjny także dlatego, że w październiku odbywa się hinduskie święto światła Diwali. Domy rozświetlone są wówczas kolorowymi lampami i świecami.

Najgorszy czas wyjazdu na Mauritius

Niektórzy turyści uważają, że nie ma złego czasu podróży na Mauritius. Osoby marzące o wypoczynku na rajskiej plaży powinny omijać wyspę w trakcie pory deszczowej, która trwa od grudnia do kwietnia. Opady znacznie się nasilają, temperatura przekracza 30°C i drastycznie wzrasta wilgotność powietrza. Pora deszczowa to jednocześnie martwy sezon turystyczny. W tym czasie nie należy spodziewać się tłumów na plażach i w pobliżu popularnych atrakcji.