Rummu

Postawiony w wapiennym kamieniołomie, zwany był "europejskim Alcatraz". Dziś miejscowi mówią na to miejsce „niebieska laguna”.

Góra Krzyży na Litwie

Władze rozstawiły nawet agentów wokół całego terenu, którzy mieli pilnować, żeby nikt nie wśliznął się pod osłoną nocy, z lasu, aby ustawić kolejny symbol...

Truk Lagoon – podwodny grobowiec

"Wrak jest potężnym grobem. Nikt nie przeżył wybuchu amunicji i paliwa. Szczątki blisko 400 mężczyzn wydobyto kilka lat temu, ale nadal w środku można zobaczyć nieliczne kości i czaszki, walające się po pokładzie."

Quinta da Regaleira

Od obu prowadzi sieć krętych korytarzy, wychodzących na powierzchnię ziemi w różnych, mniej lub bardziej ukrytych miejscach blisko 4-hektarowego ogrodu.

Katakumby Kapucynów w Palermo

Tysiące mumii i blisko sześć razy więcej zwłok, w różnych stadiach rozkładu. Podzielonych jednak i uszeregowanych bardzo uważnie i według ściśle określonego klucza.

Piramida Cheopsa

- Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie wykryć puste przestrzenie w naprawdę masywnych obiektach, takich jak wulkany, elektrownie czy właśnie piramidy - zapewniają naukowcy.

Chefchaouen

Jeszcze w XVIII wieku obcokrajowcy, a zwłaszcza chrześcijanie, nie mieli prawa wstępu w granice jego murów. Pod karą śmierci. Trzech się odważyło – Francuz, amerykański misjonarz i brytyjski dziennikarz. Tylko dwójce udało się wyjść żywym.

Kutna Hora

Ramiona żyrandolu tworzą spięte piszczele, w herbie zrobionym m.in. z żeber ptak z kości dziobie głowę Maura, obok stoją dwumetrowe świeczniki zdobione czaszkami i fragmentami ludzkich miednic. Nawet litery w podpisie autora tego dzieła ułożone są na ścianie ze szczątków zmarłych. Kto był w kaplicy czaszek w Czermnej na Dolnym Śląsku zobaczył preludium tego, co ukryte jest w cmentarnej kaplicy znajdującej się 100 km dalej na zachód.

Konik Dala

13- i 15-latek z niewielkiej wioski Nusnas założyli firmę, która nie dość, że przetrwała blisko 90 lat, to jeszcze wypromowała drewnianą zabawkę w kształcie konika, która szybko stała się symbolem całego kraju.

Nowy Jork - Manhattan

Choć jest to jedna z najdroższych miejskich dzielnic na świecie, mieszka tu przeszło 1,6 mln osób. Manhattan przyciąga, jak magnes. My również byliśmy oczarowani. Szczególnie po locie śmigłowcem nad Nowym Jorkiem i rejsie po rzece Hudson. Oto efekt tej wyprawy.

Australia. Wyspa Kangura

Jest trzecią co do wielkości wyspą Australii. Turystów przyciągają niesamowite widoki oraz niezwykłe zwierzęta.

Uluru - Australia

Ponad 300 metrów wysokości i 8 km obwodu. Symbol Australii. Magiczne i święte miejsce. Długo sądzono, że jest drugim co do wielkości monolitem świata - ustępując tylko, też australijskiemu - Mount Augustus, położonemu w zachodniej części kontynentu.

Hotel na drzewie

Zanurzone kilka metrów pod wodą lub swobodnie chwiejące się na linach, przywiązanych do wysokich gałęzi drzew. Mieszkańcy Ameryki Północnej goszczą turystów nad i pod wodą, głęboko w jaskiniach oraz w powietrzu. Zobaczcie pięć hoteli postawionych w najdziwniejszych miejscach na tym kontynencie.

Świątynia Hatszepsut z lotu ptaka

Tysiące grobowców, niesamowite krajobrazy. A kto wie, co kryje się tuż pod powierzchnią ziemi. Czy to możliwe, że na odkrywców czekają tam jeszcze skarby, takie jak te wyciągnięte z grobowca Tutenchamona?

Poskoczek mułowy

Oprócz amazońskiej dżungli, największa liczba gatunków roślin i zwierząt występuje w Indonezji. Ten wyspiarski kraj to prawdziwy raj dla miłośników wypraw w naprawdę dzikie rejony świata. Groźne gady występują na tropikalnych wyspach obficie, a Borneo w tym zakresie przoduje.

Diabeł tasmański

W Australii jest ponad 378 gatunków ssaków, 828 gatunków ptaków, 4 tysiące gatunków ryb i 440 gatunków jaszczurek i węży” – szacuje portal Australia.com.

Erotyczne naczynia kultury Moche z Peru

To naczynia z motywami erotycznym: albo w kształcie genitaliów, albo przedstawiające akty płciowe.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij