Noc w Kijowie kosztuje nawet 10 procent taniej w okresie wakacyjnym, niż podczas majówki. W Sewilli – aż o 30 procent! A takich atrakcyjnych miejsc jest w Europie dużo więcej. 

Nocleg dla czterech osób we Lwowie za 200 złotych, przy tygodniowym pobycie. W Wilnie za 350, we wspomnianym Kijowie – za 250, zaś w Sewilli – nie droższy niż 440 złotych. A wszystko to – w szczycie sezonu, w wakacje. Ceny są porównywalne z tymi z wiosny, a niekiedy o kilkadziesiąt procent niższe. 

Podobnie atrakcyjnie jest na Bałkanach. – Koszty w większości stolic bałkańskich zamykają się w przedziale 240-260 zł za noc – zauważa Marta Górska, Project Manager PR&SEO HomeToGo. Ot, chociażby średnia cena pobytu w Chorwacji to 320 zł za noc dla czterech osób. - Są to ciekawe alternatywy dla popularnych europejskich destynacji nie tylko z powodu przystępnych opłat, ale również ze względu na piękno krajobrazu i ciekawe atrakcje turystyczne – dodaje. 

Pixabay/superfactice/public domain | Źródło: Pixabay

Najdroższe miejsca na wakacje

Są to jednak wyjątki, potwierdzające regułę, że w wakacje ceny znacząco rosną. I to nawet w miejscach, które były liderami majówkowych zestawień najbardziej atrakcyjnych cenowo wyjazdów. Przykład? 

Nocleg we Włoszech, w „Bibione, wyniósł w maju średnio 220 zł, w Lecce 310 zł, a w Riccione 360 zł. Niestety, koszty te ulegną znacznym podwyżkom w sezonie letnim, nawet o 100 proc.” – wynika z wiosenno-wakacyjnego porównania cen europejskich destynacji HomeToGo.pl. – „Wzrastające opłaty obejmą też Rugię – wzrost o 40 proc. do 510 zł za noc i Saloniki – wzrost o 20 proc. do 400 zł za noc”. 

Jeszcze droższe będą greckie wyspy oraz hiszpańska Ibiza. Wiosną nocleg dla czterech osób w tych miejscach wynosił od 1500 do 2200 złotych. W wakacje trzeba będzie dodać średnio dodatkowy tysiąc. 

„Osoby z ograniczonym budżetem wypoczynkowym powinny omijać również kilka europejskich stolic, takich jak Londyn, w którym średnio opłaty sięgają 1200 zł za noc” – przestrzegają autorzy zestawienia. – „Najdroższą stolicą wakacji będzie Reykjavik, gdzie w okresie wiosennym czteroosobowa wycieczka zapłaciła za nocleg 1100 zł, a latem wydatki te wzrosną jeszcze o ponad 20 proc.” 


Dane przedstawiają średnie ceny ofert dostępnych na HomeToGo.pl w okresie od 01.04.2017 do 08.09.2017 w wybranych lokalizacjach. Ceny odnoszą się do tygodniowego pobytu dla 4 osób w domku letniskowym lub apartamencie.

Pixabay/gavilla/public domain | Źródło: Pixabay