Nie bez powodu Chorwacja nazywana jest perłą Adriatyku — przepiękne krajobrazy, doskonała pogoda, pyszne jedzenie i fantastyczna infrastruktura żeglarska czynią go miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla wszystkich żeglarzy. Zbliża się sezon letni i wielu z Was z pewnością zastanawia się, czy czarter jachtów w Chorwacji to dobry pomysł, dlatego dzisiaj opowiemy Wam o najpiękniejszych marinach tego kraju!

Marina Dalmacija w Sukošan

Dalmacija to największa marina Perły Adriatyku: dostępnych jest tam 1200 miejsc na wodzie z muringami, a także 500 miejsc na lądzie. Widok tak dużej ilości masztów to z pewnością niezapomniane wrażenie, a jeśli planujecie lepiej poznać wschodnią część Republiki, to mamy dla Was dobre wieści — marina ta położona jest w niewielkiej odległości od Zadaru (10 km) oraz międzynarodowego lotniska (8 km). Jeśli marzy Wam się czarter jachtów w Chorwacji, to miejsce będzie również świetnym punktem startowym dla wielu różnych wariantów tras.

Z Dalmaciji łatwo traficie do Parku Narodowego Kornati, a także na południe, do Trogiru. Tam z kolei znajdziecie kolejną piękną przystań...

Marina ACI w Trogirze

Malowniczy Trogir od 1997 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO — a w jego centrum znajduje się marina ACI! Cumując w tym miejscu możecie więc oczekiwać fantastycznych widoków na miasto o wyjątkowej historii i znaczeniu kulturowym. Sama marina należy do najstarszych portów jachtowych w Trogirze, znajdziecie tam jednak wysokiej klasy udogodnienia. Tak samo jak marina Dalmacija, w przypadku ​czarteru jachtów w Chorwacji​, jest to miejsce często wybierane na punkt startowy podróży. Dopłyniecie stamtąd m.in. na Hvar, a także do Dubrovnika!

Marina Kornati w Biogradzie

Marina Kornati cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników pływania — znajduje się w pięknej zatoce otoczonej krystalicznymi wodami. Urokliwe plaże i zatoki, zabytkowa starówka, a także bliskość trzech parków narodowych: Kornati, ​Telašćica oraz Krka — wszystko to czeka na Was po zacumowaniu w tej przystani! Dla osób, które czarterują jachty przeznaczono aż 700 miejsc, a dodatkowo marina ta uhonorowana jest również Błękitną Flagą. Oznacza to, że marina oraz miasto prowadzą nie tylko zrównoważoną turystykę wodną, ale także wpływają na świadomość ekologiczną turystów! Czarter jachtów w Chorwacji to niesamowita przygoda — zarówno dla amatorów, jak i dla osób, które morze traktują jak drugi dom. W obu przypadkach jednak znacznym ułatwieniem będzie wyszukiwarka czarterów. Dzięki niej szybko zarezerwujecie wymarzoną podróż, nawet jeśli nie macie odpowiednich uprawnień.