W Stanach Zjednoczonych – wcale nie Wielki Kanion Kolorado czy portrety prezydentów, wykute w skałach Mount Rushmore, ale… Central Park! We Francji… nie, wcale nie wieża Eiffla, ale Muzeum Orsay przyciąga najbardziej turystów. W Polsce zaś - Rynek Główny w Krakowie. 

Voucher Cloud | Źródło: Materiały prasowe

W ponad 70 krajach za największe turystyczne hity uznano atrakcje naturalne, na przykład Wodospad Iguazú w Brazylii, Górę Stołową w Południowej Afryce czy Kilimandżaro w Tanzanii – wynika z mapy „Every country’s top tourist attraction”, przygotowanej przez Voucher Cloud w oparciu o dane z działów „Topowe atrakcje” („Top things to do”) na TripAdvisor. W ponad 50 krajach turystów przyciągają szczególnie zabytki, w blisko 30 – miejsca kultu religijnego. 

Voucher Cloud | Źródło: Materiały prasowe

Trudno się doszukać jakiejś reguły. W niektórych miejscach na świecie za najbardziej atrakcyjne i godne zobaczenia uznane zostały historyczne budynki, liczące tysiące lat (na przykład Machu Picchu w Peru), w innych – ledwie kilkunastoletnie dzieła współczesności (chociażby malezyjskie Petronas Twin Towers). 

Voucher Cloud | Źródło: Materiały prasowe