Luwr przygotowuje się właśnie do świętowania 30. rocznicy odsłonięcia słynnej szklanej piramidy. Z tej okazji paryska placówka zdecydowało się na niecodzienny konkurs, w którym do wygrania będzie noc w muzeum. Na szczęśliwców czeka drink oko w oko Moną Lizą oraz kolacja przy Wenus z Milo. 

Piramidę na dziedzińcu Luwru 29 marca 1989 r. odsłonił François Mitterrand, ówczesny prezydent Francji. Zaprojektowany przez Ieoh Ming Pei obiekt szybko stał się rozpoznawalnym na całym świecie symbolem paryskiego muzeum. 

Żeby uczcić rocznicę tego wydarzenia, Luwr przygotował szereg atrakcji, jak koncerty, wystawy i projekcje filmowe. Muzeum zdecydowało się też na współpracę z Airbnb - platformą pośrednicząca w krótkoterminowy najmie nieruchomości - i organizację niecodziennego konkursu. Jego zwycięzca, wraz z osobą towarzyszącą, będzie mógł spędzić jedną, wyjątkową noc w muzeum i spać pod szklaną piramidą. 

Całe wydarzenie zaplanowano na 30 kwietnia. Jak zapowiada Airbnb, będzie to nie tylko szansa na zobaczenie wyjątkowych wnętrz bez tłumu zwiedzających, ale też na ekskluzywne zwiedzanie w wersji VIP z osobistym przewodnikiem. Na zwycięzcę czeka drink w specjalnie urządzonym salonie w samym sercu Luwru, czyli przy obrazie Leonarda da Vinci „Mona Liza”, a także kolacja w towarzystwie… Wenus z Milo. Osobisty kucharz przygotuje dla gości menu inspirowane miłością i pięknem, a przyrządzone na cześć tej słynnej bogini. Będzie też okazja, by zrelaksować się w bogatych wnętrzach apartamentów Napoleona III, czerpiąc przyjemność ze słuchania kameralnego koncertu akustycznego. Zgłoszenia do konkursu, na stronie Airbnb, przyjmowane są do 12 kwietnia.