W samą porę przed świętami! Filmowcy weszli do Groty Narodzenia w Betlejem i przygotowali materiał, nagrany w technice 360 stopni. Zaprezentowane właśnie wideo to część większego projektu.

Na filmie przewodnik turystyczny opowiada o miejscu, w którym miał się narodzić Jezus Chrystus i które jest odwiedzane przez miliony podróżników każdego roku. 

- Wierzę, że Tradycja może żyć dzięki temu, że będziemy dzielić się z innymi ludźmi cudami tego świata i ich przebogatą historią i damy szansę zobaczyć Izrael i Ziemię Świętą wszystkim tym, którzy dotąd nie mieli okazji – tłumaczy reżyser Pearry Teo na łamach dailymail.co.uk. – I nie myślę tutaj wyłącznie o Chrześcijanach. Dla wszystkich, interesujących się historią, architekturą i geografią, [Grota Narodzenia] jest centrum jednego z najbardziej fascynujących miejsc świętych na świecie. 

Filmowcy przekonują, że nagranie jest tylko niewielką częścią całej serii filmów, nad którą pracują, zwanej Biblia VR (Wirtualna Rzeczywistość). Cel? „Wykorzystanie technik VR oraz wideo 360 stopni w celu ożywienia rzeczywistości, znanej z kart księgi” – donosi brytyjski dziennik. – Tradycyjna kinematografia pozwala ci na oglądanie jedynie tego, co twórcy uznali, że powinno cię zainteresować w danym momencie. 360 stopni umożliwia zaś widzowi odkrywać nagrany świat we własnym tempie. Tak, aby mógł poczuć się, jakby naprawdę był w tym miejscu – ekscytuje się reżyser. 

Wejdźcie więc do Groty Narodzenia i oglądajcie tę jej część, na jaką macie akurat ochotę: