Kolebka muzyki reggae kojarzy się z tropikalnymi plażami i pięknym słońcem. Krajobraz ten co jakiś czas zakłócają obfite opady i huragany.

 

Jamajka leży w strefie klimatu równikowego, choć od równika dzieli ją blisko 2000 kilometrów. Przez cały rok notuje się tu wysokie temperatury powietrza. Słupki rtęci pokazują średnio od 24 do 28°C. Nieco chłodniej jest w górach – tam termometry wskazują od 15 do 18°C, a w wyższych partiach temperatura spada co jakiś czas nawet poniżej 10°C. Temperatura wody wynosi od 26°C do 28°C.

Ze względu na swoje położenie Jamajka zaliczana jest do krajów wilgotnych. Na północnym wchodzie wyspy w ciągu roku potrafi spaść nawet 6000 mm deszczu! W pozostałych rejonach średnia wynosi 2000 mm.

Najlepszy termin wyjazdu na Jamajkę

Na Jamajkę najlepiej wybrać się między grudniem a kwietniem. To najsuchszy okres w ciągu roku, ale jednocześnie szczyt sezonu turystycznego. Istnieje więc duża szansa, że plaże i okolice różnych atrakcji będą nieco zatłoczone.

Najgorszy termin wyjazdu na Jamajkę

Jeśli marzy się nam spokojny urlop w pełnym słońcu, to z pewnością nie należy odwiedzać Jamajki między czerwcem a listopadem. W tym czasie nasilają się opady. Co prawda nie pada ciągle, ale deszcze są nagłe i obfite, a wilgotność powietrza wzrasta. Pojawiają się również huragany. Ich kulminacja następuje w lipcu, sierpniu oraz we wrześniu. Dodatkowo jesienią występuje też najwięcej komarów.