Rajskie wakacje na Malediwach może pokrzyżować pora deszczowa. Sprawdź, kiedy jej unikać.

Malediwy to kraj składający się z około 1200 wysepek, które znajdują się w strefie klimatu równikowego. Przez cały rok panują tu wysokie temperatury powietrza. Słupki rtęci wskazują średnio od 26°C do 30°C, przy czym podczas pory suchej możliwe są tu upały rzędu 32-34°C. Malediwy zaliczają się do krajów deszczowych. W zależności od regionu notuje się opady rzędu 1800 mm-2500 mm rocznie. Średnia temperatura wody w Oceanie Indyjskim waha się od 27 do 29°C.

Najlepszy czas wyjazdu na Malediwy

Malediwy są najbardziej przyjazne turystom w trakcie pory suchej, czyli od grudnia do marca. Temperatury są wówczas przyjemne, a opady sporadyczne. Warto jednak pamiętać, że czas Bożego Narodzenia to początek głównego sezonu turystycznego. W tym czasie należy więc spodziewać się tłumów i wyższych cen. Idealnym momentem wyjazdu na Malediwy wydaje się marzec – najbardziej suchy miesiąc w całym roku i jednocześnie jeden z ostatnich w trakcie pory suchej.

Najgorszy czas wyjazdu na Malediwy

O wiele mniej korzystnym terminem wyjazdu na Malediwy jest okres pory deszczowej, która trwa od maja do listopada. Zaczyna wówczas mocniej wiać i nasilają się opady. Od czerwca częściej pojawiają się burze. W czasie pory deszczowej padać może nawet kilka dni z rzędu. W październiku następuje zmiana monsunu – temperatury nieco rosną, ale utrzymuje się spora wilgotność powietrza. Choć warunki nie są aż tak przyjemne, jak w trakcie sezonu turystycznego, to właśnie w maju i jesienią wycieczka na Malediwy jest najkorzystniejsza cenowo.