Anglia

W zoo w Walii otwarty został specjalny ośrodek dla wiekowych zwierząt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jego lokatorzy. Bo to miejsce stworzono specjalnie dla leniwców.

Drobne i kruche, z powodzeniem mieszczą się na czubku palca.

Ponad połowa dzieciaków jest przekonana, że rude wiewiórki są… fikcyjnymi postaciami, przyrównywanymi do jednorożców czy potwora z Loch Ness.

To jedno z najbardziej zadziwiających dzieł człowieka.

W akcji ratunkowej brało udział ponad 40 brygad straży pożarnej.

Główny tunel ciągnie się 21 metrów pod ziemią, przez ponad 10 kilometrów. Jest niewielki.

Wrócili, namówieni przez ojca jednego z nich.

Stworzono go w XVI wieku w jednej z dwóch głównych wież, tuż pod podłogą, między piętrami.

Przerwę w pracy już zapowiedzieli piloci oraz obsługa naziemna.

Fanów najnowszego filmu serii czeka nie lada wyprawa, jeśli chcą zobaczyć bazę wojskową Imperium lub kilka ciekawych planet.

To największy podwodny grobowiec w Wielkiej Brytanii – przekonuje BBC. I szacuje: ponad 60 zestrzelonych samolotów i tysiąc zatopionych okrętów. Ba, niektórzy naukowcy przekonują, że tych ostatnich nawet dwa tysiące.

Chyba nikt nie jest bardziej zdziwiony niż ja sam – przekonuje rolnik Chris Sardeson.

Na ulicach - pustki. Był to, jak pisał 60 lat temu „The Guardian”, pracowity czas dla złodziei. Ale również dla florystów i właścicieli zakładów pogrzebowych. Ruch w interesie był podobno tak duży, że w całym Londynie zabrakło trumien!

Jego twórcy przekonują, że pobili na głowę nowojorską placówkę, mieszczącą się w szybie windy. Tutaj nawet jeden zwiedzający może nabawić się klaustrofobii.

Za oknami przelatywały niespiesznie zielone krajobrazy. Nikt jednak się nie zachwycał, nieliczni szlochali. Niemal połowa pasażerów była martwa.

Miały wyglądać jak Łuk Triumfalny, a nawet… butelki. Żołnierze w nich mieszkający chronili Wielką Brytanią od morza, ale w wolnych chwilach malowali, a nawet… robili na drutach. Do tego namawiali ich wojskowi psycholodzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij