Arjeplog

Ich wymiana zajmie… dwa, a nawet trzy lata. Politycy wyliczyli bowiem, że potrzeba będzie na to ponad 89 tysięcy dolarów.

trzęsienie ziemi

Poziom ziemi obniżył się lub podniósł nawet o 70 centymetrów. Największe zmiany odnotowano w okolicach Nursji, „która leży zaledwie sześć kilometrów od epicentrum wstrząsów”

Meksyk: jacuzzi śmierci

Naukowcy, którzy właśnie skończyli badać to miejsce wspominają, że na otaczających basen ścianach znajdowali masy martwych, pokrytych solą krabów i równonogów.

trzęsienie ziemi

Najsilniejsze od 36 lat trzęsienie ziemi nawiedziło kraj w niedzielę, niszcząc zabytki i budynki mieszkalne.

Bazylika Grobu Świętego

Udało się zdjąć marmurową płytę, która zasłaniała wejście do grobowca. Ostatni raz ktokolwiek zaglądał tutaj w… 1555 roku.

Słoń afrykański

Do 2020 roku może wyginąć nawet 2/3 wszystkich gatunków dzikich zwierząt.

Włochy karetka

Są również doniesienia o zerwanych liniach elektrycznych, zniszczeniach innych historycznych budynków i gigantycznym osuwisku na głównej drodze na północy Rzymu.

Morze

W ciągu ostatnich stu lat zginęło tu ponad tysiąc osób. Średnio każdego roku ginie dwadzieścia okrętów i cztery samoloty. Meteorolodzy przekonują, że znaleźli wreszcie powód tych katastrof.

Malta - lotnisko

Katastrofa samolotu na Malcie

Na jego pokładzie znajdowało się pięć osób, w tym trzech przedstawicieli francuskiego ministerstwa obrony narodowej.

Arktyka

Baza powstała w 1942 roku, jednak naziści opuścili ją już po dwóch latach. Według doniesień mediów, mieli się zatruć… mięsem niedźwiedzim.

trzęsienie ziemi

40 tysięcy zabudowań pozostaje bez prądu. Przez kilka godzin nie jeździły pociągi.

Islandia

- To już coraz mniej jest moje miasto. Zaczyna przypominać Disneyland – skarży się jedna z mieszkanek stolicy.

Dom Hitlera

Zrównają z ziemią dom Hitlera

Ma to, zdaniem ekspertów i władz miasta, zakończyć wyprawy neonazistów, którzy "zrobili sobie z niego miejsce kultu".

Jaskinia Armintxe

Arcydzieła znajdują się w jaskini Armintxe, leżącej w Kraju Basków, niedaleko miasta Lekeitio. Jest to miejsce bardzo dobrze znane lokalnej społeczności, tym niemniej dotąd nikt nie odważył się wejść dalej niż na 50 metrów w głąb.

Tajlandia

W wieku 88 lat zmarł król Bhumibol Adulyadej, który rządził aż od 1946 roku.

Shivling

Wczorajsza akcja ratunkowa zakończyła się fiaskiem - nie udało się uratować drugiego alpinisty, który usiłował zdobyć szczyt Shivling.

The Tower

The Tower, jak został nazwany, stanie kilka kilometrów od wysokiego na ponad 829 metrów  Burdż Chalifa – czyli dotychczasowego rekordzisty.

Huragan Matthew

Ponad 30 tysięcy domów w Departamencie Południowym Haiti zostało zniszczonych. Większość ofiar śmiertelnych na Haiti to mieszkańcy niewielkich wiosek rybackich.

Nimrud

Ich zniszczenie UNESCO uznało za „zbrodnię wojenną”. Asyryjskie budynki i rzeźby pochodziły bowiem aż z XIII wieku przed naszą erą.

Egipt

Są tu także modele grobowców i zabytków, wydrukowane w 3D na podstawie dokumentacji polskich badaczy, pracujących obecnie w Egipcie oraz eksponaty z Muzeów Narodowych w Warszawie i we Wrocławiu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij