Włochy karetka

Są również doniesienia o zerwanych liniach elektrycznych, zniszczeniach innych historycznych budynków i gigantycznym osuwisku na głównej drodze na północy Rzymu.

Morze

W ciągu ostatnich stu lat zginęło tu ponad tysiąc osób. Średnio każdego roku ginie dwadzieścia okrętów i cztery samoloty. Meteorolodzy przekonują, że znaleźli wreszcie powód tych katastrof.

Malta - lotnisko

Katastrofa samolotu na Malcie

Na jego pokładzie znajdowało się pięć osób, w tym trzech przedstawicieli francuskiego ministerstwa obrony narodowej.

Arktyka

Baza powstała w 1942 roku, jednak naziści opuścili ją już po dwóch latach. Według doniesień mediów, mieli się zatruć… mięsem niedźwiedzim.

trzęsienie ziemi

40 tysięcy zabudowań pozostaje bez prądu. Przez kilka godzin nie jeździły pociągi.

Islandia

- To już coraz mniej jest moje miasto. Zaczyna przypominać Disneyland – skarży się jedna z mieszkanek stolicy.

Dom Hitlera

Zrównają z ziemią dom Hitlera

Ma to, zdaniem ekspertów i władz miasta, zakończyć wyprawy neonazistów, którzy "zrobili sobie z niego miejsce kultu".

Jaskinia Armintxe

Arcydzieła znajdują się w jaskini Armintxe, leżącej w Kraju Basków, niedaleko miasta Lekeitio. Jest to miejsce bardzo dobrze znane lokalnej społeczności, tym niemniej dotąd nikt nie odważył się wejść dalej niż na 50 metrów w głąb.

Tajlandia

W wieku 88 lat zmarł król Bhumibol Adulyadej, który rządził aż od 1946 roku.

Shivling

Wczorajsza akcja ratunkowa zakończyła się fiaskiem - nie udało się uratować drugiego alpinisty, który usiłował zdobyć szczyt Shivling.

The Tower

The Tower, jak został nazwany, stanie kilka kilometrów od wysokiego na ponad 829 metrów  Burdż Chalifa – czyli dotychczasowego rekordzisty.

Huragan Matthew

Ponad 30 tysięcy domów w Departamencie Południowym Haiti zostało zniszczonych. Większość ofiar śmiertelnych na Haiti to mieszkańcy niewielkich wiosek rybackich.

Nimrud

Ich zniszczenie UNESCO uznało za „zbrodnię wojenną”. Asyryjskie budynki i rzeźby pochodziły bowiem aż z XIII wieku przed naszą erą.

Egipt

Są tu także modele grobowców i zabytków, wydrukowane w 3D na podstawie dokumentacji polskich badaczy, pracujących obecnie w Egipcie oraz eksponaty z Muzeów Narodowych w Warszawie i we Wrocławiu.

Sopot

"Najbardziej ucierpiał dolny pomost, do którego przybijają statki Żeglugi Gdańskiej".

Paszport

Dla porównania najsłabszy paszport – afgański – umożliwia wjazd jedynie do… 24 krajów.

Hranická propast

„Czuję się jak Krzysztof Kolumb XXI wieku” – stwierdził badacz.

Legzira

Już w marcu tego roku pojawiła się na niej szczelina, nikt jednak nie spodziewał się, że atrakcja zupełnie się rozpadnie.

Wulkan

Nieoczekiwanie wybuchł wulkan Rinjani. Władze kraju podjęły decyzję o ewakuacji ponad tysiąca osób znajdujących się w okolicy.

Usta Prawdy w Rzymie

Media na całym świecie zamarły. Kultowe miejsce, znane z komedii romantycznej „Rzymskie wakacje”, w której wystąpili Audrey Hepburn i Gregory Peck, nie będzie już tak łatwo dostępne.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij