Filipiny

Wyjątkowo męcząca może być pora deszczowa. Wysokie temperatury, spora wilgotność i ulewne deszcze raczej nie są czymś, o czym marzymy podczas urlopu...

Maroko

Turyści największy problem mogą mieć z 50-stopniowymi upałami.

Troki Zamek

Miejsce pochówku polskich władców, brama znana z inwokacji „Pana Tadeusza” i wzgórze usiane krzyżami – to nie wszystko, co koniecznie musisz zobaczyć w tym kraju.

Kuching

"Wszędzie, gdzie tylko spojrzałam, widziałam koty. Potężny, biały, machał do mnie łapą tuż przy rondzie przy wjeździe do Chinatown. Cała rodzina kotów-robotów gapiła się na mnie, stojąc przed meczetem. Po ścianach prześlizgiwały się namalowane sprayem grupy kociąt."

Sewilla

Ceny niższe nawet o 30 procent, niż podczas majówki. Gdzie?

Wietnam

Wysoka wilgotność powietrza oraz ulewne deszcze mogą być uciążliwe dla osób odwiedzających to miejsce. Podpowiadamy, kiedy ryzyko ich występowania jest najmniejsze.

Kuba Hawana

Wbrew pozorom na Kubie przez okrągły rok nie panują przyjemne, wysokie temperatury. Są okresy, w których lepiej omijać to miejsce, chociażby ze względu na szalejące huragany lub uciążliwą porę deszczową.

Wyspa Wielkanocna

Jedno z najbardziej wysuszonych miejsc na świecie, wielkie skupisko pingwinów oraz malownicza Wyspa Wielkanocna z tajemniczymi moai.

Sobór św. Aleksandra Newskiego w Tallinie

Ruiny zapierającego dech w piersiach zamku i świątynia, która o mały włos nie została przerobiona na planetarium. Co jeszcze musisz zobaczyć?

Wardzia, Gruzja

Świątynia, która według legendy powstała dopiero po interwencji anioła oraz niewielki kościół, znajdujący się na szczycie skały, przypominającej maczugę. To nie wszystkie atrakcje tego miejsca!

Maymand

Ich domy są pełne sprzeczności. Mają elektryczność, więc można w nich postawić lodówkę czy telewizor. A jednak wciąż brak tu bieżącej wody, a wentylacja jest tak słaba, że ściany pokryte są gęstą, czarną sadzą.

Oko Afryki

Wszystko zaczęło się koło 1965 roku, kiedy to misja Gemini IV wyruszyła w kosmos. Miała w ciągu czterech dni oblecieć Ziemię i wykonać zdjęcia jej powierzchni.

Koloseum

Każdego roku to miejsce odwiedzają miliony turystów, żeby poznać jego historię z czasów rzymskich, ale nie mają bladego pojęcia o tym, co działo się z budynkiem w następnych latach.

Vanuatu

Sprawdź, przed jakimi chorobami warto się zabezpieczyć oraz jakie dokumenty są wymagane przy przekraczaniu granicy.

Furstenfeld Abbey

Od stóp do głów ubrane w szlachetne kamienie i złoto. Na czaszkach – ciężkie, masywne korony. Jeden ma nawet dorobioną dolną szczękę z cennego kruszcu wykładanego klejnotami.

Burkina Faso

Sprawdź, w które rejony nie warto się zapuszczać oraz jakie choroby występują w tym kraju.

Gabon

Sprawdź, czego nie wolno fotografować oraz na jakie choroby warto się zaszczepić.

Horsetail Fall

Występuje tylko w lutym, najczęściej zaczyna się 16. dnia miesiąca. Najczęściej, bo zdarzają się przesunięcia tego terminu. Na przykład w tym roku zjawisko to można oglądać już od 12. lutego. A jest na co popatrzeć!

Turkmenistan

Sprawdź, jakie dokumenty są wymagane na granicy oraz podczas zapuszczania się w niektóre rejony tego kraju.

Wieża Eiffla

Niektórzy proponowali architektowi "małe fortuny", byle tylko tu zajrzeć.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij