Petronas Twin Towers

Symbol Malezji pojawił się w zwiastunie filmu „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”. Tamtejsze media przestrzegają jednak rodaków, by nie cieszyli się za wcześnie.

Turystyka w Czarnogórze

Czarnogóra przyciąga turystów między innymi potężną adriatycką zatoką Boka Kotorska, masywem Durmitoru wpisanym na listę UNESCO i prawosławnymi kościołami.

Biblioteka w Kosowie

Przed wyjazdem sprawdź, jakie dokumenty musisz pokazać na granicy, które miejsca omijać i jakie ubezpieczenia koniecznie powinieneś wykupić.

Triathlon

Jeżeli masz zamiar zapisać się na tego typu zawody, możesz liczyć na niesamowitą przygodę, którą zapamiętasz do końca życia.

Raki w Szwecji

Szwedzkie świętowanie zaczyna się w sierpniu i trwa aż do listopada. Wygląda niepozornie, ale rządzi się prawami, których nie należy lekceważyć.

Budynek w Iranie

Iran przyciąga turystów między innymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO i oazami na pustyni. Przed wyjazdem musisz jednak sprawdzić, jakich pamiątek nie wolno wywozić z tego kraju, jak się ubierać i czego nie wolno fotografować.

Bar z Barbados

Pierwszego prezydenta USA nie obchodziło zupełnie, że wciąż obowiązywał zakaz sprowadzania jakichkolwiek towarów z kolonii brytyjskich, do których należała wspomniana wyspa.

Zwierzęta Gujany

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, gdzie zdobędziesz wizę do tego kraju, jakich przedmiotów nie możesz wwozić oraz jak zabezpieczyć się przed wirusem Zika.

Tanzania

W skład Tanzanii wchodzi dawna Tanganika oraz autonomiczny Zanzibar.

ptak

To jeden z najtańszych krajów w Ameryce Południowej, a przy tym… posiadający drugie najniebezpieczniejsze miasto na świecie.

Ekwador

Kraj przyciąga turystów gorącymi źródłami, lasami amazońskimi i wysokogórskimi trasami w Andach.

Angola

Przed wyjazdem musisz sprawdzić między innymi, jakich pamiątek nie wolno wywozić z kraju, jak zabezpieczyć się przed komarami roznoszącymi malarię i czego nie wolno fotografować.

Oman

Zobacz, jakie formalności musisz załatwić przed wyjazdem i jakich zasad przestrzegać, by nie zapłacić grzywny.

Dominikana

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego nie możesz wwozić do kraju, żeby nie narazić się na deportację lub długoletnie więzienie oraz przed jakimi chorobami należy się zabezpieczyć.

Kuba

Rum, cygara, kolorowe chryslery i packardy – niepowtarzalny klimat wyspy przyciąga turystów.

Fiesty na Malcie

Religijne święto patrona miasta, połączone z zabawami i ucztowaniem, trwa zwykle około 3 dni i uczestniczą w nim wszyscy mieszkańcy i rzesze turystów.

Tatuaż polinezyjski

„Europejczyk zapisuje swoje imię piórem, moje jest tutaj” – stwierdził podczas wizyty w Anglii wódz Maorysów Te Pehi Kupe, wskazując na wytatuowaną twarz.

Nollywood lepsze niż Hollywood

To tutaj powstaje niemal 50 filmów tygodniowo.

Glamping w Afryce

Marzysz o campingu w Afryce, ale nie chcesz rezygnować z czystej pościeli i dostępu do ciepłej wody o każdej porze dnia? To możliwe.

Ul ze Słowenii

Miodowy masaż, pszczela aromaterapia, degustacja miodowego likieru – to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, które oferuje ten kraj.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij