Estonia

Poleniuchujemy na plaży, weźmiemy kąpiel borowinową, zobaczymy aptekę, która funkcjonuje nieprzerwanie od czasów średniowiecza.

Połąga

Czeka nas niezapomniana podróż wybrzeżem Morza Bałtyckiego, przez wyspę Ruś i wioskę dawnych rybaków na Mierzei Kurońskiej.

Bośnia i Hercegowina

Przejdziemy się tunelami pod miastem, zobaczymy imponujące meczety i XV-wieczny klasztor derwiszów.

Ryga

Dziwaczny budynek, na dachu którego siedzą koty, średniowieczne zamki i bagna w tutejszym parku narodowym - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w stolicy Łotwy.

Wyspy Kanaryjskie

Zobaczymy anioły morskie, przystaniemy w miejscu, gdzie rosło niegdyś święte drzewo i zajdziemy do starożytnej, opuszczonej osady.

Berat

Zobaczymy największy na Bałkanach amfiteatr, spróbujemy legendarnego wina i wejdziemy do dzielnicy, w której niegdyś mieszkali członkowie Politbiura.

Fiesty na Malcie

Ciche Miasto, w którym ze świecą szukać jakiegokolwiek pojazdu, Katakumby i ruiny megalitycznych świątyń - to wszystko zobaczysz w jednym z najmniejszych krajów na świecie.

Mdina

Prehistoryczne świątynie, doskonałe wino i jedna z najmniejszych stolic na świecie - to wszystko czeka na ciebie podczas tej wyprawy.

Finlandia

Przejażdżki skuterem śnieżnym, saniami ciągniętymi przez renifery oraz wizyta u świętego. Jeśli szczęście dopisze, zobaczycie nawet zorzę polarną.

Kosowo

Mauzoleum sułtana, meczety, zamek z wielobarwnego marmuru, imponujące wodospady Mirusha... Zapraszamy na bardzo intensywne zwiedzanie Kosowa!

Islandia

Nurkowanie w szczelinie pomiędzy dwiema płytami kontynentalnymi, oglądanie gejzerów i ogromnych lodowców. Czego chcieć więcej?

Praga

Podczas krótkiej wizyty w Czechach zobaczysz ścianę Johna Lennona, napijesz się doskonałego piwa i odwiedzisz malownicze miasteczko Český Krumlov, w którym znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zamek, usytuowany na skarpie nad Wełtawą.

Kreml

Mauzoleum komunistycznego przywódcy, zapierające dech w piersiach, zdobne cerkwie, a nawet... dwa Kremle - to wszystko zobaczysz podczas tej wyprawy.

Bursztyn

Zobaczymy rezydencję zdobywcy Nagrody Nobla, zwiedzimy wyjątkowe Muzeum Diabła i policzymy owady, zatopione w tysiącach bursztynów.

Czarnogóra

Przejedziemy się kolejką nad jeziorem, zajrzymy do średniowiecznych miast i zobaczymy potężny kanion, który wielkością ustępuje jedynie kanionowi w Kolorado.

Sinaia

Położona na wzgórzu imponująca letnia rezydencja dawnych królów Rumunii oraz Sighisoara - jedyna twierdza w Europie zamieszkała przez ludzi od czasów średniowiecza. To tylko niektóre atrakcje, czekające na nas w tym kraju.

Wino

Zachwyć się nie tylko architekturą Kiszyniowa, ale także oddalonymi od miejskiego zgiełku lasami wyżyny Kodry. Nade wszystko jednak powinieneś spróbować alkoholi wyprodukowanych w jednej z największych winiarni na świecie.

Kijów

Zwiedzimy muzeum złota, poświęcimy cały dzień na Lwów oraz pokusimy się o odwiedziny... Czarnobyla.

Lizbona

Zobaczymy potężną marinę i bielone wapnem domy, wejdziemy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i spróbujemy wina porto.

Rakija

Wykąpiemy się w gorących źródłach, spróbujemy kultowego, lokalnego napoju alkoholowego i zjemy obiad w typowym, serbskim gospodarstwie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij