Salwador

Przed wyjazdem warto sprawdzić, co trzeba będzie przedstawić na granicy, żeby wjechać do kraju oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Paragwaj

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie dokumenty należy przedstawić na granicy, na co się zaszczepić oraz jak zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem Zika.

Jamajka

Przed wyjazdem warto sprawdzić, czego kategorycznie nie wolno wywozić z kraju oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na turystów.

Sanktuarium Las Lajas w Kolumbii

Osiem lat temu zostało nazwane jednym z 7 Cudów Kolumbii. Trochę ze względu na urokliwą architekturę, trochę z powodu legendy dotyczącej jego powstania. Opowieści, która ma wiele wersji i tak naprawdę chyba nikt nie wie, która jest prawdziwa. Wydaje się jednak, że zwiedzających niewiele to obchodzi.

Honduras

Przed wyjazdem należy sprawdzić, ile pieniędzy trzeba koniecznie zabrać na każdy dzień pobytu, jak zminimalizować ryzyko zagrożeniem Zika oraz jakie są numery do polskich placówek dyplomatycznych działających w tym kraju.

Pico del Teide

Po przylocie na Teneryfę ogarnęło mnie złe przeczucie. Po pierwsze drogi ze zdecydowanie większym ruchem samochodowym, po drugie palące słońce od wczesnych godzin porannych. A po trzecie…

Jezioro Wiktorii

Leżące na terenie Kenii, Ugandy i Tanzanii, padało ofiarą wielu pomyłek - mniej lub bardziej brzemiennych w skutkach.

Taniec na Togo

Przed wyjazdem należy sprawdzić między innymi, ile kosztuje doba w tamtejszym szpitalu oraz jakich ubrań nie wolno nosić.

Benin: kobieta na łodzi

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, ile kosztuje opieka lekarska w tym kraju, jakich ubrań kategorycznie nie wolno tam nosić oraz jakie są numery telefonu do polskiej placówki dyplomatycznej.

Burj Al Arab Hotel w Dubaju

Twórcy hotelu postawili sobie chyba za cel onieśmielić każdego splendorem, chociażby pokrywając ponad 258 tysięcy stóp kwadratowych ścian i podłóg najdroższym włoskim marmurem Statuario. Tym samym, który Michał Anioł wykorzystywał do stworzenia swoich największych dzieł.

Fińska sauna

„Nie byłoby Finlandii bez sauny! To jest wpisane w nasze DNA” – przekonuje jeden z mieszkańców. Rzeczywiście, na ponad 5 mln obywateli przypada tam ponad 3 mln saun. Są dosłownie wszędzie: w biurach, fabrykach, na statkach, a nawet w kopalniach.

Platforma wiertnicza w Norwegii

W nietypowym „safari” wzięło udział pierwszych 120 podróżników. W ciągu czterech dni zwiedzili konstrukcje wydobywające gaz i ropę na złożach Troll, Balder i Ringhorn, leżących na Morzu Północnym.

Argentyńskie tango

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego kategorycznie nie wolno wwozić do tego kraju, jakie są numery do polskich placówek dyplomatycznych oraz ile kosztuje opieka medyczna.

Samolot

Sprawdzono ponad 400 linii z całego świata. Niemal 50 z nich dostało tylko trzy gwiazdki z siedmiu możliwych lub mniej! Twórcy rankingu analizowali szereg danych, między innymi to, czy przewoźnik znajduje się na europejskiej czarnej liście linii lotniczych.

Podróż do Brazylii

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, czego nie należy wwozić do kraju, przed jakimi chorobami warto się zabezpieczyć oraz pod jaki numer trzeba zadzwonić, gdy padnie się ofiarą na przykład kradzieży.

Jaskinia Son Doong w Wietnamie

Jest tak duża, że z powodzeniem zmieściłby się w niej czterdziestopiętrowy nowojorski wieżowiec. Niestety, nie każdy chętny będzie w stanie zobaczyć ją na własne oczy. I nie chodzi wyłącznie o ogromny koszt wyprawy.

Banany

To nic, że średnia roczna temperatura w stolicy kraju wynosi tylko 5 stopni Celsjusza, a w grudniu i styczniu zaledwie przez cztery godziny świeci słońce.

Belize

Kraj przyciąga turystów potężną rafą koralową, możliwością nurkowania w głębokiej na ponad sto metrów Great Blue Hole oraz klubami reggae.

Samochody w Pakistanie

Turyści z Polski muszą przed wyjazdem do Pakistanu wyrobić wizę w Ambasadzie tego kraju, mieszczącej się w Warszawie. Przed wyjazdem powinni również sprawdzić, jakie ubezpieczenie warto wykupić, jak się ubierać oraz których miejsc unikać.

Wybrzeże Szkieletowe w Namibii

Oto rejon, w którym pośród piasków i pod wodą wciąż można trafić na kości zwierząt i ludzi. Oraz nawet na kilka tysięcy wraków okrętów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij