Wieża Zytglogge w Bernie

Mało kto uświadamia sobie, że w tej kolorowej wieży setki lat temu wiele kobiet straciło życie.

Nigeria

Przed wyjazdem sprawdź, jakiego rodzaju pamiątek nie wolno wywozić z tego kraju, jakich obiektów fotografować oraz czego ubierać.

Uganda

Przed wyjazdem powinieneś sprawdzić, jakie są wymagane szczepienia oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Panama

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jak zminimalizować ryzyko zarażenia się Zika oraz jakie dzielnice stolicy zdecydowanie należy omijać.

Bośnia i Hercegowina

Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, ile pieniędzy należy przygotować na każdy dzień pobytu oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na podróżnych przy poboczach dróg.

Mano del Desierto na pustyni Atacama

Turyści ciągną do niej żwirową drogą, odbijając na nią z autostrady w pobliżu tabliczki oznaczającej 1309 kilometr. Jadą w głąb pustyni Atacama – jednego z najbardziej suchych terenów na świecie, a ręka ginie im z oczu, chowając się za wzniesieniami.

Kirgistan

Przed wyjazdem sprawdź, przed jakimi chorobami warto się zabezpieczyć oraz w jakie rejony nie wjedziesz bez specjalnej przepustki.

Etiopia: wulkan Dallol

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, przewóz jakich rzeczy przez granicę grozi więzieniem oraz na jakie choroby należy się zaszczepić.

Argentyna: yerba mate

Nawet usilne starania Jezuitów i kościoła katolickiego nie zwalczyły fascynacji mate. Z Argentyny podbiła ona Brazylię i Urugwaj, Europę Wschodnią, a nawet Azję.

Chile

Przed wyjazdem koniecznie trzeba sprawdzić, czego nie wolno wwozić, przed jakimi chorobami warto się zaszczepić oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Kamerun: maski

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, w które rejony nie jest bezpiecznie się zapuszczać oraz przed jakimi chorobami należy się zaszczepić.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

Pierwszy szkic rzeźby został wyśmiany. Bo chociaż projektant Heitor da Silva Costa wymyślił, że gigantyczny Jezus będzie jedną ręką podtrzymywać krzyż, a w drugiej trzymać glob, oczy krytyków widziały zupełne co innego. Momentalnie do pomysłu przywarł przydomek „Chrystus z piłką”. Prace na pewien czas zostały zawieszone.

Bahamy

Przed wyprawą warto sprawdzić, jak zminimalizować ryzyko zarażenia się Zika oraz jakie dokumenty są potrzebne, żeby przekroczyć granicę z małoletnim dzieckiem.

Burundi

Przed wyjazdem sprawdź, na podstawie jakich dokumentów przekroczysz granicę i do kogo powinieneś się zgłaszać w razie problemów.

Liberia

Przed podróżą warto sprawdzić, bez jakich dokumentów nie przekroczy się granicy, na co trzeba się zaszczepić oraz jakie są dane kontaktowe do najbliższej polskiej Ambasady.

Łotwa: Noc Świętojańska

Towarzystwo pije piwo, niekiedy wino z mleczy lub rabarbaru i zajada się topionym serem z kminkiem. O północy odważniejsi idą do lasu, aby szukać mitycznego kwiatu paproci, który ma zapewnić szczęście i dobrobyt.

Urugwaj

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie dokumenty należy przedstawić na granicy oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Kuchnia grenlandzka

Kojarzy się ją głównie z solonymi lub suszonymi rybami. Tymczasem na wyspie serwuje się między innymi zupę z mięsa wielorybiego, piwo warzone na wodzie z roztopionego lodowca lub sałatkę Cezar z ziemniakami, wyhodowanymi na polu z widokiem na góry lodowe.

Wioska Ganvié

Zaledwie cztery godziny jazdy od największego miasta w kraju i siedziby rządu, leży wioska w całości zbudowana na wbitych w wodę palach. Ludzie w większości nie hodują tutaj zwykłych zwierząt domowych, takich jak świnie czy kury, ale… ryby – w zagrodach z trzciny i liści palmowych.

Bhutan

Rozgrywki są organizowane niemal przy każdej okazji: podczas świąt religijnych i państwowych, lokalnych festiwali i występów regionalnych zespołów. Gracze zrobią niemal wszystko, by wygrać. Nawet… dadzą się postrzelić.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij