Kamerun: maski

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, w które rejony nie jest bezpiecznie się zapuszczać oraz przed jakimi chorobami należy się zaszczepić.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

Pierwszy szkic rzeźby został wyśmiany. Bo chociaż projektant Heitor da Silva Costa wymyślił, że gigantyczny Jezus będzie jedną ręką podtrzymywać krzyż, a w drugiej trzymać glob, oczy krytyków widziały zupełne co innego. Momentalnie do pomysłu przywarł przydomek „Chrystus z piłką”. Prace na pewien czas zostały zawieszone.

Bahamy

Przed wyprawą warto sprawdzić, jak zminimalizować ryzyko zarażenia się Zika oraz jakie dokumenty są potrzebne, żeby przekroczyć granicę z małoletnim dzieckiem.

Burundi

Przed wyjazdem sprawdź, na podstawie jakich dokumentów przekroczysz granicę i do kogo powinieneś się zgłaszać w razie problemów.

Liberia

Przed podróżą warto sprawdzić, bez jakich dokumentów nie przekroczy się granicy, na co trzeba się zaszczepić oraz jakie są dane kontaktowe do najbliższej polskiej Ambasady.

Łotwa: Noc Świętojańska

Towarzystwo pije piwo, niekiedy wino z mleczy lub rabarbaru i zajada się topionym serem z kminkiem. O północy odważniejsi idą do lasu, aby szukać mitycznego kwiatu paproci, który ma zapewnić szczęście i dobrobyt.

Urugwaj

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie dokumenty należy przedstawić na granicy oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Kuchnia grenlandzka

Kojarzy się ją głównie z solonymi lub suszonymi rybami. Tymczasem na wyspie serwuje się między innymi zupę z mięsa wielorybiego, piwo warzone na wodzie z roztopionego lodowca lub sałatkę Cezar z ziemniakami, wyhodowanymi na polu z widokiem na góry lodowe.

Wioska Ganvié

Zaledwie cztery godziny jazdy od największego miasta w kraju i siedziby rządu, leży wioska w całości zbudowana na wbitych w wodę palach. Ludzie w większości nie hodują tutaj zwykłych zwierząt domowych, takich jak świnie czy kury, ale… ryby – w zagrodach z trzciny i liści palmowych.

Bhutan

Rozgrywki są organizowane niemal przy każdej okazji: podczas świąt religijnych i państwowych, lokalnych festiwali i występów regionalnych zespołów. Gracze zrobią niemal wszystko, by wygrać. Nawet… dadzą się postrzelić.

Salwador

Przed wyjazdem warto sprawdzić, co trzeba będzie przedstawić na granicy, żeby wjechać do kraju oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Paragwaj

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie dokumenty należy przedstawić na granicy, na co się zaszczepić oraz jak zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem Zika.

Jamajka

Przed wyjazdem warto sprawdzić, czego kategorycznie nie wolno wywozić z kraju oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na turystów.

Sanktuarium Las Lajas w Kolumbii

Osiem lat temu zostało nazwane jednym z 7 Cudów Kolumbii. Trochę ze względu na urokliwą architekturę, trochę z powodu legendy dotyczącej jego powstania. Opowieści, która ma wiele wersji i tak naprawdę chyba nikt nie wie, która jest prawdziwa. Wydaje się jednak, że zwiedzających niewiele to obchodzi.

Honduras

Przed wyjazdem należy sprawdzić, ile pieniędzy trzeba koniecznie zabrać na każdy dzień pobytu, jak zminimalizować ryzyko zagrożeniem Zika oraz jakie są numery do polskich placówek dyplomatycznych działających w tym kraju.

Pico del Teide

Po przylocie na Teneryfę ogarnęło mnie złe przeczucie. Po pierwsze drogi ze zdecydowanie większym ruchem samochodowym, po drugie palące słońce od wczesnych godzin porannych. A po trzecie…

Jezioro Wiktorii

Leżące na terenie Kenii, Ugandy i Tanzanii, padało ofiarą wielu pomyłek - mniej lub bardziej brzemiennych w skutkach.

Taniec na Togo

Przed wyjazdem należy sprawdzić między innymi, ile kosztuje doba w tamtejszym szpitalu oraz jakich ubrań nie wolno nosić.

Benin: kobieta na łodzi

Przed wyjazdem musisz sprawdzić, ile kosztuje opieka lekarska w tym kraju, jakich ubrań kategorycznie nie wolno tam nosić oraz jakie są numery telefonu do polskiej placówki dyplomatycznej.

Burj Al Arab Hotel w Dubaju

Twórcy hotelu postawili sobie chyba za cel onieśmielić każdego splendorem, chociażby pokrywając ponad 258 tysięcy stóp kwadratowych ścian i podłóg najdroższym włoskim marmurem Statuario. Tym samym, który Michał Anioł wykorzystywał do stworzenia swoich największych dzieł.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij