Kenia

Przed wyjazdem sprawdź, jakie ubezpieczenie warto wykupić oraz jakie tereny omijać.

Ave Maria Grotto

To, co na początku było hobby, pozwalającym oderwać się od otaczającej rzeczywistości, szybko stało regularną, wielogodzinną pracą. Bo przełożeni Josepha szybko zauważyli, że na jego figurkach można nieźle zarobić.

Tom Hendrix

Wykorzystałem trzy ciężarówki, 22 taczki, 3 700 par rękawic, trzy psy i jednego starca - wspomina Amerykanin.

Ghana

Przed wyjazdem należy sprawdzić, jakich ubrań nie wolno nosić w tym kraju oraz na co trzeba się zaszczepić.

Wielbłąd z Erytrei

Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, na co dobrze się zaszczepić i jakie ubezpieczenie kupić.

Algieria

Przed wyjazdem sprawdź, czego nie wolno wywozić z tego kraju oraz jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe.

Superman z Kanady

„Ten bohater jest idealnym uosobieniem kanadyjskiej osobowości” – przekonywał swego czasu tamtejszy pisarz Mordecai Richler. Nic dziwnego, w końcu jeden z twórców kultowej komiksowej postaci pochodził z Toronto.

Mopane

Pierwszy prezydent Malawi – niewielkiego państwa w południowo-wschodniej Afryce – zwykł się przechadzać ulicami z kieszeniami po brzegi wypełnionymi… gąsienicami. Czasami rozdawał je mijanym dzieciakom, czasami sam przekąszał, jak chipsy – wysuszone i lekko osolone.

Małpy

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, jakie dokumenty należy wyrobić oraz kto nie może obejmować się czy chociażby łapać za ręce, żeby nie narazić się na ryzyko grzywny lub więzienia.

Botswana

Przed wyjazdem dobrze sprawdzić, jakie ubezpieczenia warto kupić oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w tym kraju.

Mauretania

Wzdłuż plaży stoją opuszczone i rdzewiejące kutry rybackie, statki towarowe i krążowniki. Jest ich tu ponad 300.

Islandia

Nim wybierzesz się w podróż sprawdź koniecznie, czego kategorycznie nie wolno ci wwieźć do Islandii oraz jakie ubezpieczenia warto wykupić.

Mauretania

Antyczna biblioteka, pochłaniana przez piaski Sahary, imponujące wydmy na plaży w Tourine oraz cmentarzysko kilkuset zardzewiałych okrętów – to wszystko można zobaczyć w  Mauretanii. Przed wyjazdem należy jednak sprawdzić, jakie ubezpieczenie trzeba wykupić oraz na co się zaszczepić.

Caprini we Włoszech

To miasto leży w niebezpiecznej okolicy. Legenda, opowiadana z uwielbieniem przez miejscowych mówi, że w pobliskiej karczmie pracowała piękna i groźna dziewczyna.

Isla de las muñecas

Był początek lat 50., gdy don Julian Santana porzucił żonę i dziecko i przeprowadził się na niewielką wyspę na jeziorze Teshuilo, zaledwie dwie godziny drogi łodzią ze stolicy Meksyku. Jeśli szukał spokoju i samotności, to go nie znalazł.

Maroko

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, w jakie rejony nie jest bezpiecznie się zapędzać oraz do jakich budynków na pewno nie wejdziemy, jeśli nie jesteśmy wyznawcami islamu.

Czechy, kościół

Nazywają go „Kościołem Dziewięciu Duchów”, bo rzeczywiście, siedzą w nim zjawy. Jeszcze do niedawna uważano, że wisi nad nim fatum, bo w 1968 roku dach budynku zawalił się, podczas pogrzebu.

Ekwador czekolada

Właśnie w tym kraju powstaje czekolada, określana niekiedy mianem najdroższej na świecie. Za tabliczkę trzeba zapłacić  nawet… 345 dolarów!

Golden Gate

Problem stał się do tego stopnia palący, że w 2014 roku władze zaakceptowały pomysł… rozwieszenia przy moście siatek ochronnych.

Kanada

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, czego kategorycznie nie wolno wwozić oraz ile kosztuje opieka medyczna w tym kraju.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij