dżafna

Największa, swego czasu, biblioteka w kraju, gorące źródła i zabytkowy fort - to tylko niektóre atrakcje, czekające na ciebie w tym miejscu.

Most na rzece Kwai

Obiekt ten zdobył rozgłos za sprawą głośnej powieści Pierre’a Boulle’a oraz obsypanego Oscarami filmu Davida Leana. To jednak nie jedyna atrakcja w tym tajlandzkim mieście. Zobacz tu również potężny pomnik przyrody i dowiedz się wszystkiego o tak zwanej kolei śmierci.

Hua Hin

Rezerwat dla słoni, lokalne winiarnie oraz zabytkowe świątynie - to tylko niektóre atrakcje jednego z najsłynniejszych kurortów w Tajlandii.

Dubaj

Najwyższy budynek świata, 12 hektarów pokrytych fontannami i hotel, wykładany szczerym złotem.

Tajlandia

Zajrzysz do rezerwatu słoni, odpoczniesz w gorących źródłach oraz spróbujesz złapać na wędkę piranię!

Surinam

Ruiny synagogi, najstarszej w obu Amerykach, kąpiel w orzeźwiającym potoku i rozmowa z przywódcą jednej z południowoamerykańskich wiosek - to wszystko czeka cię podczas tej wyprawy.

Taszkent

Jedna z najwyższych wież na świecie i bogato zdobione perony metra to nie wszystko, co warto zobaczyć w stolicy Uzbekistanu.

Khao Lak

Zobacz, gdzie ukrywał się jeden z największych przeciwników agenta 007 i poszukaj śladów potężnego tsunami, które zniszczyło dużą część Tajlandii w 2004 roku.

Szardża

Zobacz największą na świecie skrzynię na darowizny, pobaw się w potężnych centrach rozrywki i zrelaksuj na plaży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Al-Ajn Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zabytkowy fort, miejskie oazy, Park Mubazzark oraz góra Jabal Hafeet – to wszystko zobaczysz w czwartym pod względem wielkości mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Bangladesz

W tym bangladeskim miasteczku zajrzyj do muzeum poświęconemu zabitemu w zamachu prezydentowi, wybierz w rejs łodzią, połączony z degustacją dań z ryb i wypocznij na plaży.

Nepal

Bhaktapur to nepalskie miasto, które w 2015 roku nawiedziło wielkie trzęsienie ziemi, doszczętnie niszcząc wiele zabytków. Część z nich na szczęście ocalała, niektóre już zostały odbudowane. Warto więc na własne oczy zobaczyć Pałac 55 okien, świątynię ukrytą w lesie oraz klasztor, w którym karmi się... szczury!

Mulmejn

Zobaczysz wyspę związaną z ceremonią mycia włosów przez władców i największy na świecie posąg leżącego Buddy oraz wejdziesz do wielkiego centrum medytacji.

Maroko

W czasie podróży po Maroku zjedziesz rowerem po zboczach gór Atlas, spróbujesz jazdy konnej na piaszczystych plażach As-Sawiry oraz odpoczniesz w tradycyjnej łaźni hammam.

Słoń w  Afryce

Przeleć się o wschodzie słońca nad afrykańskim parkiem narodowym, wysłuchaj opowieści Masajów oraz trop słonie, nosorożce i zebry.

Hipopotam w Burundi

Zajrzyj na plantację herbaty, wypocznij przy wodospadach, które mają, wedle wierzeń, uzdrawiające właściwości oraz wejdź do... „Wąwozu Niemców”.

Nepal Katmandu

Zobacz stupę, która "patrzy" na wiernych namalowanymi na ścianach oczyma, podpatruj buddyjskich mnichów i zapuść się do... Ogrodu Marzeń.

Balony w Luksorze

Spędzisz noc w łodzi, przejedziesz się na wielbłądzie między piramidami oraz zobaczysz świątynię bogini zdrowia, szczęścia oraz mądrości.

Kota Kinabalu

Zobacz niezwykłą wieżę, którą wzniosła matka zmarłego oficera, zdobądź szczyt wysokiej na 4 tysiące metrów góry i dowiedz się co nieco o dawnych zwyczajach malezyjskich plemion.

Japonia Hiroszima

Pobaw się w nocnych klubach Tokio, zobacz miejsce, które zainspirowało słynnego amerykańskiego reżysera i przejdź się słynnym szlakiem pielgrzymkowym Kumano Kodo.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij